| Maria_Analia_1995 a întrebat:

am o nelamurire. Luna trecuta mi-am inceput viata sexuala a 9-a zi de ciclu. Nu mai aveam sangerari nimic, ciclul m-a tinut 6 zile. Am facut-o protejat, cu prezervativ...iar luna asta ciclul a cam luat-o razna. Mi-a venit normal, la 30 de zile. Doar ca a fost mai slab, mi-a curs mai mult in primele 4 zile, dupa a 5-a, a 6-a, a 7-a si a 8-a zi au curs cateva picaturi iar astazi sunt in a 9-a zi de ciclu si tot imi curge, nu mult si nici putin, dar fata de zilele trecute azi mi-a curs putin mai mult. Este normal? Poate fi vorba de sarcina chiar daca am folosit corect prezervativul?

3 răspunsuri:
| AddushAndrada a răspuns:

E imposibil sa fie vorba de o sarcina din moment ce ti-a venit. E din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala si hormonii tai au luat-o putin razna. Daca te protejezi nu trebuie sa iti faci griji chiar daca o sa inceapa sa iti vina neregulat o vreme. :*

| neutrino a răspuns:

Daca este asa cum spui tu, iar prezervativul a ramas intreg si la locul lui, atunci nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Alcyon a răspuns:

Nu e vorba de o sarcina dar ar fi bine sa mergi la un ginecolog, sa vezi ce-i cu aceasta dereglare.