| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Am o problema ce nu imi mai da liniste. Acum aproape o luna am fost cu prietenul meu la mare si tocmai eram pe ciclu (de pe 8 pana pe 11 a tinut si la mare am stat de pe 10 pana pe 16). Am facut dragoste si de vreo cateva zile merg putin mai des la baie, si am niste stari de greata. Acum 2-3 saptamani am facut un test de sarcina si nu aveam nimic. Am facut si alaltaieri unul si la fel, nu am nimic. Ieri mi-a venit si ciclul(mie imi mai intarzie cateodata, alteori imi vine mai devreme)... insa mi se pare imi curge putin...culoarea este rosie, insa inainte imi venea mai mult in primele zile. Cand m-am trezit de dimineata, mi-a curs deodata foarte tare. Credeti ca este vorba de o sarcina? Mentionez ca prietenul meu nu a ejaculat niciodata in mine si nici in prezervativ. dar o data am facut neprotejat si am avut 2 acte unul dupa celalalt (a facut pauza,s-a spalat bine, a urinat). M-am gandit ca dupa ce imi trece ciclul acum, sa mai iau un test. Ce parere aveti? Are ceva daca testul l-am facut ieri si azi mi-a venit ciclul? Si la cat timp dupa menstruatie mai pot lua un test ca sa fiu sigura ca nu am nimic?

18 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Sansele unei sarcini sunt aproape inexistente.
Pentru a te lămuri în totalitate, după menstruaţie mai poţi face un test.
O zi bună!

| wolder a răspuns:

Daca nu stiti sa faceti sex, NU mai faceti si gata.
Daca nu stiti sa va protejati corect!

Nu esti insarcinata si nici INFORMATA!

| Camelutsaa explică (pentru wolder):

Atunci informeaza-ma tu/dumneata corect daca asa ai/aveti parerea!

| wolder a răspuns (pentru Camelutsaa):

Trebuia sa faci asta si singura INAINTE sa-ti incepi viata sexuala.
Nu e de datoria mea.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru wolder):

Atunci de ce ti-ai m-ai facut cont pe TPU daca nu vrei sa ajuti lumea? Macar nu mai raspunde.

| wolder a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Fata de tine care ti-ai facut cont ca sa contrazici lumea, ce sa spun laughing...

| NuMaContrazice a răspuns (pentru wolder):

tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce se poate sa fi insarcinata, chiar daca nu a ejaculat in tine lichidul preejaculator contine destula sperma ca sa ramai insarcinata, iar acel ciclu menstrual poate fi ciclul dupa sarcina, mai bine mergi la un consult ginecologic si cu asta basta

| Vi003 a răspuns:

Chiar nu ti-e rusine sa scrii asa ceva? Citeste-i mamei tale acest mesaj, sa vezi, ea ce zice?

| Camelutsaa explică (pentru Vi003):

Atata timp cat nu am incurcat siteul si TPU este pentru sfaturi primite din mai multe parti, de ce sa nu pun o intrebare? Sunt foarte ingrijorata, chiar daca stiu ca am avut mare grija, pentru ca noi 2 mereu am fost impotriva avortului.

| Vi003 a răspuns:

Mai, sunt forumuri tematice in care se dezbate pe larg aceasta problema, gandeste-te ca sunt si copii care citesc pe-aici, tie ti-ar placea ca sora ta de 10-12 ani sa-ti citeasca mesajul? Chiar daca se poate vorbi despre sex in aceasta categorie, fa-o mai "cu perdea", amanuntele pe care le-ai debitat, nu fac decat sa-l scarbeasca pe cel care citeste. Mie, sincer, imi vine sa vomit!

| miru20cmrecords a răspuns:

Nu e vorba de nici o sarcina deoarece ti-a venit ciclul.

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinatabig grin

| lexi21 a răspuns:

Stii ca poti ramane insarcinata doar in timpul ovulatiei, nu? Asta e la cca 2 sapt de la prima zi a menstruatiei. Deci acum poti sa stai foarte linistita

| Camelutsaa explică (pentru lexi21):

Da,stiu,dar mama mea a ramas foarte repede insarcinata si mi-a fost frica sa nu mostenesc asta. Multumesc.

| ElyNix23 a răspuns:

Iack.
Normal că nu ești însărcinată.
Pa, pa!

| vladutzaM a răspuns:

Nu, in nici un caz nu esti insarcinata.

| h3llangel a răspuns:

Poti sa stai linistita ca nu ai cum sa fi, dar daca te face sa te simti mai bine poti face inca un test la cateva zile dupa ce iti trece(asta pentru linistea ta).
Vio, nu are de ce sa ii fie rusine care este problema ca a facut dragoste? este perfect normal, nu iti inteleg atitudinea...