| MtfkRebekah a întrebat:

Am o problema ce ma face din ce in ce mai confuză, dar cel mai bine sa explic situația pentru un răspuns cat mai pertinent. Am un mega crush pentru managerul meu. Si asta n-ar fi o problema daca eu n-as fi intr-o relație de aproape 5 ani si el căsătorit. Haha funny stiu. E o mega atracție intre noi, suntem pe aceași lungime de undă, acelasi umor. Nici unul dintre noi nu a facut vreun pas spre celălalt ca sa zic asa, dar in momentul in care suntem in aceeasi incapere parca ies scântei. Sunt ca un copil ce aleargă de colo colo super fericit si entuziast. Ne-am "făcut" unul altuia psihiatri pesonali, împărțim povești si opinii si e foarte diferit totul. Intrebarea ar fi următoarea, ar trebui sa ne simțim unul din noi vinovați? Oare situatia e chiar asa cum o vad eu? Ma îngrijorează din ce in ce mai mult tot ce simt.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa te simti tu vinovata, ca ii faci avansuri unui barbat insurat si este posibil sa-i strici casnicia si sa-ti pierzi jobul.
Dar unul necasatorit de ce nu alegi?
Daca tu ai fii maritata si ai avea copilasi, ti-ar place ca barabte-tu sa se intinda cu vreuna la munca?
In orice caz, nu-i moral si nici normal sa te dai la barbati insurati.
Daca nu te poti abtine, cumpara-ti un vibrator sau mai ia-ti un amant sau 2, dar sa nu fie casatoriti, numai da-le pace barbatilor insurati, ca ajungi implicata in scandaluri mari si ce-i mai grav, ca distrugi viata unei familii intregi: sot-sotie si copii.

| Emma30555 a răspuns:

Se întâmplă la locul de munca, ca persoanele sa dezvolte sentimente de atracție, cât despre vinovăție fiecare cum e, unii se simt vinovați din mai puțin alții din mai mult...

| HadesSs a răspuns:

Se va sfarsi totul dupa ce faceti sex, pana atunci va fi din ce in ce mai aprinsa situatia.

| Uvox a răspuns:

Eu zic sa mai crești. Daca relația in care esti acum nu te împlinește, renunța. Dar nu asa. Cat despre el, fiind căsătorit da dovada de lipsa de caracter.
Daca vrei sa ajungi doar amanta lui, mult succes.

| Șurubelniță a răspuns:

Flirtul la serviciu e de când s-au inventat primele locuri de muncă. E aiurea să vrei să îți înșeli prietenul după 5 ani de relație. Sigur, dacă lucrurile nu mai merg între voi doi atunci cel mai bine ar fi să vă vedeți fiecare de drumurile voastre.
Cât despre managerul tău... pune-te în situația soției sale, ți-ar plăcea ca într-o zi soțul tău să te înșele cu o colegă de muncă doar pentru că aceasta are un,, mega crush,, pe el?
Eventual ar trebui să te gândești de ce a apărut această atracție deoarece s-ar putea să ai probleme în relația pe care o ai momentan.
Dar să râvnești la el e aiurea ca să nu mai zic să dezvolți sentimente pentru el, doar te vei chinui dacă ajungi în postura de amantă. Pentru că tu vei fi o simplă marionetă cu care și-o trage dar la sfârșitul zilei se întoarce la familia lui pe când tu vei fi singură.

| And7280394847 a răspuns:

Viata-i scurta si nu e vina voastra ca nu v-ati intalnit inainte ca el sa se insoare.

| Alle30 a răspuns:

Hey stai calma trebuie o urma de vinovăție dar nu te condamnă singura poate el e pentru tine si tu pentru el decat sa stai toata viata cu omul care nu se potriveste caracterului tau mai bine sa faci pasu asta acum decat mai tarziu dar nu înainte să fii sigura daca el simte la fel pentru tine altfel ar fi o dezamagire