| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Buna TPU.Am observat ca am o menstruatie mai slaba decat de obicei. Nu a curs la fel de mult sange iar astazi (a treia zi) sangele a fost maroniu si de o cantitate foarte slaba. In primele 2 zile sangele a fost rosu dar tot in cantitate mai mica. Ma gandeam sa nu fie acea sangerare de implantare desi nu cred. Test de sarcina am facut duminica dimineata si rezultatul a fost negativ. Nu am menstruatie regulata, iar simptomele premenstruale deja s-au dus (crampele si sensibilitatea sanilor) ceea ce imi da inca un motiv sa cred ca nu este vorba de o sarcina. Vreau sa aud parerile voastre, poate fi o simpla dereglare hormonala sau o raceala? Tin sa precizez ca am nevoie la baie cam des. Multumesc, sper ca am fost desttul de clara. Dau funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa ai din cand in cand menstre mai slabe sau mai abundente. Ni se intampla tuturor femeilor!
Urinatul des nu are nici o relevanta sau legatura cu menstruatia, fiind strict dependent de cat lichid bei.

| summergirl345 a răspuns:

Bună! Îți recomand să întrebi un medic, să te duci la un medic să îi spui aceste probleme explicate cât mai în detaliu ca să vezi ce ai, dacă este grav sau nu. "Consulațiile" medicale pe Internet nu sunt eficiente și să nu ți se întâmple mai grav dacă nu apelezi la un medic. Măcar să știi dacă e grav sau nu. Nimeni de pe TPU nu e specialist și nu îți poate zice cu exactitate care este problema.