| Ioana2518 a întrebat:

Buna TPU:*Am si eu o intrebare~x( Care e diferenta dintre sex si dragoste? Funda pentru cel mai concret raspuns. vreau sa raspunde-ti cu, cuvintele voastre nu articole luate de pe net.

Răspuns Câştigător
| Turquoise a răspuns:

Buna :*
Sexul este acela pe care il faci intr-un mod oarecum brutal, fara sentimente.
A face dragoste este ceva unic, special, cu sentimente, cu preludiu, ceva ce poti face numai cu persoana iubita.
Intelegi?happy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prostiioh go on
Dragostea e un sentiment, sexul e un act
Ca faci sex in slow-motion, cu preludiu se numeste "a face dragoste" dar de fapt tot sex ewinking

| TąNyą a răspuns:

Sex ar fi cum fac animalele nu din dragoste, doar din pofte... adică exemplu la un băiat " mamăă numai pot de 3 luni nu m-am mai culcat c-o fată mă duc să caut una " el n-o va face din dragoste, o va face de nevoie = sex.

Dragoste o faci cu persoana iubită pe care o iubeşti, ai sentimente foarte puternice pentru ea.

FantaSZy.

| adrian_3467 a răspuns:

SEX este actul in sine. Cand faci DRAGOSTE cu persoana iubita pe langa actul in sine adica SEX intervin mangaieri, sentimente, apropieri ceea ce poti numii o relatie de dragoste. Intre noi baietii avem o vorba: daca mergem la fetitze facem sex happy cand facem sex cu prietena se numeste dragoste samd. Take care happy

| ^_^Dayanascunpik^_^ a răspuns:

Este dragoste daca o faci cu persoana iubita de placere nu din obligatie.
Este sex daca o faci din obligatie sau pentru bani.
...eu asa stiu, dar poate ca nu este corect cum am spus
^_^Dayanascumpik^_^

| Bucuriedeculori a răspuns:

Buna:*
Sex faci cu orice curva Adica fara sentimente
Dragostea o faci cu persoana iubita
Sper ca te'am lamurit:*
Puuup:*

| fail a răspuns:

Sexul il faci de placere.
dragostea o faci din dragoste.