| Byby_6293 a întrebat:

Buna TPUhappy! Am si eu o nelamurire: Am avut un iubit, cu care am avut o relatie serioasa de un an, ne-am iubit foarte mult, ne intelegeam foarte bine, totul mergea ca pe roate, numai ca era foarte gelos si nu ma lasa sa ma machiez, sa ies cu fetele fara el, m-am distantat foarte multe de toate prietenele mele, nu ma lasa sa ma imbrac cu bluze decoltate sau fuste scurte niciodata, inteleg ca imi vroia binele(aveam 15 ani si ceva in perioada aia), nu ieseam la discoteca ca se uita unu si altu dupa mine si nu ii placea, de cand ne-am despartit el este cu o tipa si culmea ei ii permite tot ce nu ma lasa pe mine sa fac! Oare de ce? o iubeste mai mult ca pe mine? sau care e explicatia? Byby, 17 ani. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| dontstoop a răspuns:

Poate ca existe multe explicatii thinking

1) Te iubea mai mult pe tine. pentru ca nu te lasa sa faci lucrurile alea ca sa nu te fure altcineva
2) Dar poate s-o fi schimbat intre timpthinking
3) Impaca-te cu el daca mai tii la el :*
Fundita? big grin

6 răspunsuri:
| anonymus07 a răspuns:

Nu o iubeste mai mult ca pe tine, happy din contra. probabil te voia doar pentru el si asta inseamna ca te iubea si nu voia sa te duci la altul.happy

| Abstract a răspuns:

Deci parerea mea e ca poate de atunci de cand ai fost uh cu el s--a mai schimbat. Sau doarece de tine il interesa si nu te folosea si poate pe actuala doar o foloseste si ii permitetongue Succes!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Probabil si-a dat seama ca a gresit cu tine si si-a schimbat atitudinea. sau poate ca pe tine te iubea mai mult si te vroia numai pentru el iar pe actuala o lasa sa face ce vrea ea pentru ca nu tine la ea.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are mai multa incredere in ea. Ceea ce evident inseamna ca o iubeste (pe tine nu te iubea deloc, de vreme ce nu avea incredere in tine).

| Damian a răspuns:

Inseamna ca nu tine mult la ea, ca daca esti gelos poate avea doar doua explicatii:1 ori inseli si esti gelos ca sa nu dai de banuit, 2 iubesti mult prea mult, pana sugrumi, dar la ce interval a gasit-o pe asta? Daca in prima luna e varianta 1, peste o luna e 2, trage tu concluzile...

| Pedala a răspuns:

Explicatia e ca a hotrat sa nu mai fie penibil.