| anutsa1 a întrebat:

Am 16 ani ma numesc Ana si am un prieten de 2 ani si cateva luni. El este foarte gelos nu ma lasa sa vorbesc cu baietii afara, la scoala sau pe mess.Vara este gelos daca ma imbrac in rochite scurte sau fuste scurte si nu ma mai imbrac ca sa nu se mai supere. Din cauza asta am devenit si eu geloasa dar il iubesc enorm de mult si nu pot renunta la el din cauza geloziei lui. Ce pot sa fac sa numai fie asa gelos?

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Dacă tipu' e gelos, atunci chiar ţine la tine. Nu văd de ce ai vrea să nu mai fie. Adică, decât să fie indiferent, e mai bine aşa. Totuşi poţi discuta cu el despre, să'i spui că îl iubeşti chiar dacă vorbeşti cu alţi băieţi şi că simţi şi tu nevoia să te îmbraci şi mai lejer, ca şi celelalte fete de vârsta ta.
Succes!

| EmHinoki a răspuns:

Cum a spus si Tweety e ok sa fie gelos. Da' asta te omoara! Stiu cum e rolling eyes. Pr meu se supara daca salut pe cineva laughing). Eu am vb cu el si i.am zis ca tin doar la el si nu are rost sa faca crize daca salut sau vb cu un baiat ca nu are rost si ca mai rau face. Dar nu...la urmatoarea cearta a inceput cu geloziile oh go on.