| Impas a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema. big grin
cititi va rog, poate vi se va parea interesant big grin
deci. intai vreau sa spun ca am 15 ani si nu vreau sa vad raspunsuri de genul. vai dar esti prea mic pentru asta, vezi de treaba ta, credeti-ma ca nu am vrut niciodata asta, dar se pare ca mi s-a intamplat big grin acum. nu stiu sigur de ce. dar iubesc o fata. nu este doar o simpatie sau doar sa pot spune ca o plac. e prima daca cand simt asta si e chiar ceva. real. nu stiu cum pot explica dar sentimentul acesta e diferit de toate de pana acum, o iubesc. de cateva luni. chiar din prima zi de cand am vazut-o stiu. ve-ti spune. esti prea mic sa stii ce e aia dragoste. bine sa stiti ca nu am vrut sa aflu. dar stiu. din cauza ei plang si ma simt rau...sunt mult mai sensibil si... nu stiu. dar m-a schimbat mult. problema e ca nu ma place. adica suntem cei mai buni prietenei dar a spus ca nu ma place. si asta ma doare. in momentul de fata sunt foarte fericit doar sa ii fiu prieten si sa ii pot spune ca e frumoasa tot timpul cand vorbim sau orice lucru frumos happy dar. ar trebui sa trec peste si nu stiu cum sa fac asta. am incercat deja si mi-a fost incredibil de greu si m-a durut foarte tare, am incercat sa nu mai vorbesc cu ea si sa pastrez distanta. dar nu am reusit big grin de la anul va fi cu mine in clasa si si va fi foarte frumos. dar vreau sa stiu si eu. cat timp voi mai tine la ea asa? big grin eu nu vreau sa uit ce simt pentru ea dar nici nu vreau sa imi fac rau. daca ma puteti ajuta cu sfaturi sau ceva big grin multumesc happy

( nu vreau sfaturi de genul : treci peste mai sunt fete ) sincer acum pentru mine este doar ea big grin, inca o data multumesc pentru toate raspunsurile bune pe care sper sa le primesc big grin cel mai bun are funda happy

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Hey,nimeni nu te opreşte să îi fii amic.La fel cum nimeni nu te opreşte să o iubeşti. Ăsta e un început pentru tine.Prima dragoste nu se uită niciodată.Îţi spun din proprie experienţă. Dacă ea a spus că nu te place, e un motiv bun pentru care tu să mergi mai departe.Şi din moment ce a spus asta, înseamnă că nu te apreciază aşa cum meriţi.A fost mai bine aşa.O să îţi ia ceva timp până o să treci peste asta.Şi faptul că ea o să fie mai aproape de tine îţi îngreunează situaţia. Dacă tu continui să îi fii amic, nu faci altceva, decât să crească afecţiunea ta pentru ea.Acum,soluţua ta... Dacă tu consideri că poţi să fii atât de tare, încât să păstrezi prietenia cu ea iubind-o, nimeni nu te opreşte.Dar să nu îţi faci mai mult rău singur.Un gând bun din partea mea.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Ba nu o sa treci niciodata peste, o sa ramana doar asa, o amintire neplacuta, doar nu o sa mai fie dureroasa, pana probabil vei intalni pe un care o accepti si ea te iubeste si atunci o sa o dai dracu pe actuala in opinia ca atata timp ai fost catelusul ei. Pana ea, asta de acuma, iti va da semne ca te place doar sa te bifeze sau sa faca rau ca asa vr ea, asta depinde de firea fiecaruia eu acuma zic scenariu de telenovela happy si tu o sa o ranesti pe cea care te iubeste, daca esti prost si o sa mergi la ispita, etc happy
Multa bafta

| Patadeculoare a răspuns:

Multe fete ar vrea sa gaseasca in baiat care sa tina asa de mult la ea insa daca dragostea nu e reciproca este in zadar. Noi nu putem sa iti spunem ce sa faci noi doar ne putem expune parerile...ce sa faci stii doar tu...tu stii exact ce simti cand o vezi tu stii cat de greu iti este ca nu poti fi cu ea si varsta nu cred ca e o problema pentru ca ai 15 ani e normal la varsta ta sa ti se intample astea de abia de acum incepi sa dai de gustul dragostei :*

| IonutMihalache a răspuns:

Fa tot ce poti si cucereste-o, daca o iubesti asa de multwinking happy

| forevermysoul a răspuns:

Pai daca ii esti prieten si te-a refuzat ca un posibil iubit atunci da-o pe spate chiar daca te-a refuzat.Cumpara-i niste flori, sau du-te intr-un parc si plimbati-va iar daca are un prieten nu mai incerca pentru ca na, va fi greu sa o cuceresti de vreme ce ea il iubeste.Mult succes!

| Cosmiinutzuuuu a răspuns:

Nu-ti pierde speranta uneori din prietenii iese si Dragostea.Incearca sa o cuceresti poate veti fi impreuna...

| Aztex a răspuns:

Crede-ma am fost si eu in aceeasi situatie, stiu ca pentru tine ea este centrul universului, dar nu o poti avea....Ai 2 variante : 1- o cuceresti(varianta grea), 2-fa-o sa te urasca(varianta si mai grea). P.S. nu am spus ca va vi usor!

| Impas explică:

Va multumesc foarte mult tuturor happy voi mai astepta niste raspunsuri xD