| anonim_4396 a întrebat:

as dori ceva ajutor, ceva sfaturi in legatura cu urmatoarele probleme legate de mine.Sunt emotiv, nu am curajul sa intru in discutie cu o fata pe care nu o cunosc, am avut doar o prietena(si nici acesta relatie nu a durat decat o luna) si am 19ani.Mie frica sa nu fiu respins si sa rada cei din jur de mine mi-e frica pentru ca nu prea stiu cum sa combin o fata si acum in ultimul timp ma streseaza foarte mult ca sunt singur si nu am o prietena.As dori sa ma ajutati cu ceva sfaturi dar fara misto.Multumesc anticipat si dau funda.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Chiar daca esti timid trebuie sa intelegi ca nu ai sanse sa cuceresti fete pe care nu le cunosti.

| Nelamuritul a răspuns:

Vorbeste cu fata si gata.