| killer212121 a întrebat:

Aseara i-am spus unei fete ca imi place de ea si daca vrea sa fie cu mine macar 1 saptamana daca ii place si a spus ca nu are nevoie de prieten.Eu o IUBESC foarte mult si nu stiu ce sa fac.Imi poate spune cineva ce sa fac?

4 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

Daca o iubesti ai sa o accepti, daca as putea eu acum as accepta macar sa fiu prietena cu el, dar astea sunt problemele mele, lasa, deci cum spuneam o iubesti o sa o astepti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea ți-a spus clar ce vrea. În acest caz eu cred că poți face două lucruri: să ai răbdare cu ea sau să renunți. În prima variantă, încearcă să te apropii de ea și să-i arăți că meriți încredere. Stai alături de ea, vorbește-i deschis, glumește cu ea și fă-o să vadă ce fel de om ești. Asta ar putea să o facă să se răzgândească. Sau nu. Dacă crezi că merită, ai răbdare. În a doua variantă, se înțelege de la sine totul. Baftă și ai încredere!

| Furny a răspuns:

Daca chiar iti place insista o sa dea rezultate

| ChristinneK a răspuns:

Poti sa ai putina rabdare cu ea, cred ca daca vei insista vei inrautatii lucrurile unor fete le plac baietii insistenti altora nu iar tu sa nu ii spui ca o iubesti pentru ca nu poti iubi o persoana atata timp cat nu ai fost cu ea si nu o cunosti indeajuns de bine.Deci ai rabdare si nu o bate mult la cap.