| Antonia999999 a întrebat:

Bună TPU, astăzi am avut contact sexual neprotejat (dezvirginare) inainte cu 11 zile de la ciclu. Sunt in ziua 27. Am un ciclu lung de 37 de zile. Și mi-a venit menstruația pe 7 aprilie. Sunt sanse sa rămân insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca ai un ciclu de tip NEREGULAT si perioada fertila (ovulatia) nu se poate calcula in acest caz, putand sa ramai gravida, in orice zi a lunii.
Dar prezervativ de ce nu ati folosit?
Bolile sexuale se transmite prin sex neprotejat!

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual macar pe viitor!

| Antonia999999 explică (pentru Violleta2022):

A zis ca e alergic )) sper ca e ok am luat pastila

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!