| IoanaDragu12 a întrebat:

Bună seara! Primul contact sexual din viata mea a fost pe 23 aprilie, neprotejat. Menstruatia mi-a venit la 13 zile după asta pe 5 mai. Nu am un ciclu menstrual regulat. Pe data de 30 mai am observat niște pete maronii foarte slab cantitative care au persistat pana pe 3 iunie vineri. De 2 zile simt o "presiune" în zona burtii, am o durere asemănătoare cu cea a unei febre musculare si simt o durere cand ma apas pe burta. Sunt șanse de a fi însărcinată? În afara de ceea ce am prezentat mai sus nu am alte simptome. De atunci nu am mai avut alt contact sexual

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina, ca nu putem ghicii!

| sunttarefrate a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna violeta, as vrea sa te anunt ca te *** in gura de nenorocita

| Together a răspuns:

Felicitari pentru prima experienta!

Nu sunt sanse sa fii insarcinata in momentul asta, cand iti vine ciclul stii ca nu ai ramas insarcinata in perioada precedenta.

Dar daca continuati neprotejat se poate intampla, mai ales daca e capcaun.

| RefinedStrings a răspuns:

Daca ai avut menstruatie la 2 saptamani dupa ultimul contact sexual sunt foarte mici sanse sa fii insarcinata. Corpul funcționează diferit de cum iti imaginezi tu.
Eu nu mi-as face griji in cazul tau.

| suntincopacudeafara a răspuns:

Fa test de sarcina

| Nina74 a răspuns:

Având o menstruatie neregulată, nu apare mereu la o data fixa! Așteaptă poate apare menstruatia! Folositi prezervativul pentru a te proteja de o posibilă sarcina, si de o boală cu transmitere sexuală! Poti face un test de sarcina, la 3 saptamani de la ultimul contact!

| IoanaDragu12 explică (pentru Nina74):

Acela a fost singurul contact sexual pe care l am avut, menstruatia mi-a venit la 13 zile după, însă acele pete maronii și durerea de burta ma îngrijorează.

| Nina74 a răspuns (pentru IoanaDragu12):

Posibil sa fie o dereglare hormonala! In consult la ginecologie te-ar putea linisti!