| moonlight2134 a întrebat:

banuiesc ca toata lumea stie cum e cu prima iubire... vi s-a intamplat vreodata sa se intoarca la voi dupa mult timp ( ma refer la prima iubire, dupa ce v-ati despartit ), intr-un moment in care chiar nu v-ati asteptat? happy Cum a fost?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu ti se intample.Niciodata.E de parca nu ar fi trecut o zi,iti intoarce viata pe dos,pierzi pamantul de sub picioare si nu mai stii cati ani ai si cine esti.Le retraiesti pe toate,si toata dragostea de-atunci, si intensitatea ei si cumplita despartire, durerea si suferinta.Tot! Ti se pare ca-si bate viata joc de tine si,deodata,nu mai stii in ce parte s-o apuci, ai vrea sa intorci timpul inapoi si nu poti.Te lasa fara suflare, sa nu ti se intample.Niciodata!

| Dav7id a răspuns:

Mie nu,mi s-a intamplat doar sa ma indragostesc ca prostul de o prietena care sta departe de mine,doar ca la bunici stam in acelasi loc si am avut destul timp incat sa ma indragostesc de gesturile ei copilaresti si sa imi dau seama acum,ca daca nu-i vad zambetul nu pot zambi nici eu,are prieten asa ca am sters si numarul din telefon sa o las in pace, nu vreau sa o tulbur si poate e fericita cu el, sunt si eu astfel.Cat despre prima iubire s-a intors si a plecat,doar ne-am salutat ce faci si ceva discutii despre, cand erai mic ce urat erai, da si tu erai frumoasa.glume nevinovate.

| Lexus28 a răspuns:

Mama mea a trecut printr-o experienta asemanatoare : din clasa a 8-a pana in clasa a 12-a a fost cu un baiat Adi, dar s-au despartit pentru ca fiecare a mers la facultate intr-un alt oras. S-au placut mult, au suferit enorm unul dupa celalalt si si-au revenit cu greu de pe urma despartirii. 7 ani mai tarziu, s-au intalnit din intamplare la munte. Au reinceput sa vorbeasca, si-au parasit iubitii pe care ii aveau la acel moment si 7 luni mai tarziu s-au casatorit. Si iata cum a devenit Adi tatal meu si cum au implinit anul acesta 19 ani de casnicie, fara certuri, dar cu multa iubire si intelegere. Si din cate imi dau eu seama, ceea ce e intre ei este inca foarte special happy

| pink_3524 a răspuns:

Daaaa:X si a fost super :X
first love :Xday dreaming

| darkhell217 a răspuns:

La mine nu sa mai intors deloc,as fi vrut eu, dar nu a fost sa fie, si mi am continuat viata cautand alta

| cryng a răspuns:

Da dupa vreo 4 ani m-am impacat cu prima iubire asta prin cls a 8-a rolling on the floor).e ceva ciudat si foarte greu sa se intampla asa ceva dar in acelasi timp e placut sa retraiesti momentele placute insa nu a durat mai mult de 6 luni sa ne spunem adio de tot :-)

| raluca_9219 a răspuns:

Da am fost cu un baiat cand aveam 12 anilaughing primul meu prieten... si peste un an ne-am impacat iar. Acuma ca am 14 am inceput sa vorbim si ne cunoastem foarte bine, el a spus ca pana la urma poate ne si casatorim daca tot ne impacamlaughing. Nu a tinut la mine decat m-a placut prima oara, s-a despartit de mine si ultima data eu de el. A zis ca ma place si ca sunt draguta, arat bine si ii place cum ma comport. Poate ne impacam, sentimentul a ramas acolo, dar nu la fel de intens. Si acum cand il vad simt emotiile pe care le aveam inainte, asa ca prima dragoste nu se uita niciodata si poate fi si ultima happy...