| Klandestin a întrebat:

Cam cat trebuie sa rezisti cand faci sex? In medie? Cate minute?

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Bineinteles este simplu. Tot secretul este preludiul. Fetele sunt foarte diferite de baieti. Pentru ele dragostea, sexul incepe din momentul in care ii oferi floarea. Deci incearca sa faci dragoste cu ea...nu sex. Deci, ofera-i o floare, un pahar de vin, un suc, o cafea, un pahar de sampanie. (ea deja se excita), privesteo in ochi, spune-i cat de mult o iubesti, fa-i complimente )spune-i ca are ochii frumos, ca iti plac buzele ei, ca e sexi (fa-o sa se simta bine, relaxata) zambeste-i. arata-i ca nu te grabesti sa o ai in pat. Apoi sarut-o lung, pe buze, pe gat, pe ureche, pe piept, mangaio pe picioare, pe spate. Si apoi in timp ce o dezbraci sarut-o., nu te opri din sarutat deloc. Ai grija ca locul in care faceti dragoste sa fie cald, cu cat mai cald cu atat mai bine. Fa o atmosfera calda si placuta in acea camera. Orice gest romanti o va face sa se excite. Apoi cand incepi sa o penetrezi, nu te grabi, fii cat mai incet cu miscarile (ca un batranel de ex). Nu te grabi deloc -chiar daca iti vine greu. Inainte sa introduci penisul, mangaie-i vaginul usor,(nu introdu degetele ca la veterinar ), maseaza usor in partea de sus a vaginului (aceea este cea mai excitanta zona pentru ele) si de jur in prejurul vaginului.Chiar si in timp ce faci sex cu ea, nu uita de sarutari si mangaieri, si in timp ce introduci penisul fii tandru. Nu te grabi! -stiu ca iti vine greu sa nu te grabesti, dar asta e secretul. iar cand simti ca iti vine orgasmul opreste-te 2 secunde, si sarut-o in continuare.
Deci sa recapitulam - secretul este sa ai un preludiu lung (floare, sampanie, lumanari, sarutari pe buze, pe gat, pe umeri, mangaieri, zambete, relaxare) Camera calduroasa, foarte calduroasa. parfum. Si nu te grabi!
Succes!

45 răspunsuri:
| doarEu001 a răspuns:

Pe prietenul meu il tine si 2h. E vorba de experienta si mult "antrenament". Desi ar fi ok si mult mai putin.

| Klandestin explică (pentru doarEu001):

Antrenamentu find?

suntserios
| suntserios a răspuns:

In medi 7-10 minute, ce trece de 10 minute devine obositor

| Klandestin explică (pentru suntserios):

Pai sti si ceva pentru rezistenta? sa ajung la 10 min?

| OnuOnulică a răspuns:

In jur de 30 de minute.

| lpavel a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana!
De ce zic asta, pentru ca cei pana in 16-17 ani nu rezista mai mult de 10 minute big grin dupa 17 ani se prinde experienta si poate dura si 2 ore! DA 2 ore! Dar ca sa ajungi la o performanta ca asta in primul rand trebuie sa te cunosti bine (nu pot explica altfel) si mai ales trebuie sa vrei sa dureze cat mai mult, sa-ti placa s-o faci chiar daca nu esti excitat bla bla bla!
La intrebarea asta s-ar putea scrie o pagina intreaga dar eu ti-am scris numai atat! Bafta la antrenament! big grin

| Klandestin explică (pentru lpavel):

Am 17 ani imd 18! max daca vrezist 7 min... sti ceva pentru rezistenta ***?

| lpavel a răspuns (pentru Klandestin):

Dupa cum am mai zis : trebuie sa te cunosti si trebuie sa vrei cu adevarat sa dureze mult! Ce inseamna asta, adica Nu te arunci pe ea si dai ca un disperat, si ai 2 cauze sa nu faci asa : 1 fi sigur ca ei n-o sa-i placa, poate nici nu ajunge la orgasm...
- 2 nu ai nici o sansa sa dureze mai mult de 5-7 minute! zi ca nu am dreptate big grin
Deci oricat de excitat sa fi, fa-o incet iar din cand in cand mai faci o mica pauza asa vei invata sa-ti controlezi orgasmul...

Iar daca vrei ceva anume pentru asa ceva poti cumpara viagra, dar nu te-as sfatui sa faci asta ca nu e sanatos... in schimb iti tine scula teapana cateva ore bune! Chiar daca te-ai terminat de 2-3 ori...

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru lpavel):

Mai du-te ma cu barza la pascut, auzi la el 2 ore, daca nu esti excitat cum o faci Pavele, ce mai simte fata daca esti bleg? (din punct de vedere sexual ma refer) ca si cum ar avea un burete in ea

| Klandestin explică (pentru lpavel):

Viagra ii pentru mosi man laughing

| raluk27 a răspuns (pentru lpavel):

In 2 ore, imi dau unghiile cu oja, studiez crapaturile de pe tavan si mai vad si un film.

| Alcyon a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Daca te tine doar 10 minute, e naspa treaba. Pentru femeie nu mai spun...

| lpavel a răspuns (pentru raluk27):

Hahahahaha n-as vrea sa te jignesc dar crezi ca treaba unei fete este numai sa priveasca tavanul sau sa numere crapaturile cum ai zis tu?
Atunci acea fata nu e prea buna in pat si sigur nu va tine mai mult de 10 minute... big grin
Totul pleaca de la ambele persoane care vor sa dureze mult... aaa si am uitat esentialul fara dragoste mai greu asa ceva... happy

| lpavel a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Auzi Canuta draga, tu crezi ca cunosti un baiat/barbat mai bine decat ma cunosc eu pe mine? Afla acum daca pana acum nu ai stiut ca nu mereu cand baiatul o are tare este excitat, desi nu ar da inapoi nciodata de la o partida buna! Dar asta nu inseamna ca este excitat!
Excitat este atunci ( in caz ca nu ti-ai dat seama ) cand este nerabdator sa te aiba, sa o faca... happy baietii inteleg mai bine ce vreau sa spun! big grin

| lpavel a răspuns (pentru Klandestin):

Razi in nestiinta ta si te faci si de ras dar ai noroc ca aici nu te cunoaste nimeni! Ai incercat sa vezi cum e? Mai mult ca sigur NU! Atunci stai frumos in banca ta si nu mai fa pe desteptul din auzite...

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Alcyon):

Nimfomano laughing unde am scris ca doar 10 minute, 11 minute se pune? laughing

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru lpavel):

Bine mai, fa tu sex doua ore si lasa ca eu sa fac cate 25-30 de minute, in afara de preludiu, tare asa vrea sa intrebam partenerele dupa ce terminam care dintre ele se simte femeie si care pista de aeroport

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Hai mai fugi de-aici cu orele tale ca ustura, iti mai iei si doua dupa cap.

| lpavel a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Preludiul nu face parte din dragoste/sex sau cum vrei s-o numesti tu?
Si asa cum am mai zis si Raluk-ai daca numai stai si astepti sa fi satisfacuta si numeri crapaturile din tavan happy chiar ma mir cum ajungeti voi la 30-45 minute!
Si apropo nu am zis ca sa ma laud ci am vrut sa ajut, nu trebuie sa ma creada nimeni, ajunge ca stiu eu ce pot face, Si nu zic ca mereu tine atat dar am ajuns si la 2 ore...iar cu cine o fac nu se simte pista de aeroport ca n-o calaresc ca pe o iapa, noi facem dragoste si o facem cu pasiune si ne place mult... happy

| raluk27 a răspuns (pentru lpavel):

Imi pare rau, dar din punct de vedere uman, exista un punct (ce depaseste 30 min) de la care lucrurile devin incomode. Nu o ai nici tu, nici ea din cauciuc. In plus, sexul nu e sport de performanta.

| SaveTheNature a răspuns (pentru lpavel):

De fapt se vede CLAR ca Tu nu ai experienta. Tu ai impresia, ca dragostea e un film porno? 2 ore auzi. Salbaticie.ce naiba. Prostie de fapt.

| SaveTheNature a răspuns (pentru lpavel):

Si dupa aceasta teorie TOTAL GRESITA, imi dau seama ca nu prea le ai. Sa stii si tu ca atunci cand simti intr-adevar placere ..nu dureaza nici macar 10 minute. Bineinteles se intampla sa te tina 1 ora (desi nu vad rostul -pentru ca un barbat adevarat face o fata sa aiba orgasm in maxim 5 minute).In fine -mai cap de guma Viagra este pentru batrani carora nu li se scoala, nicidecum celor potenti. Una e impotenta ..alta este ejacularea precoce. Observi diferenta? Deci nu stii. Nu te mai da mare ca nu stii ..pe bune. Singurele fete care se vor simti bine cu 2 ore de sex sunt ninfomanele, insa sa stii ca ninfomania este o BOALA imposibil de tratat. Nu s tii, nu stii, nu stii.

| SaveTheNature a răspuns (pentru raluk27):

E prost tare omu asta cu 2 ore ale lui nu?laughing Asta a fost cea mai tare replica Bravo!

| SaveTheNature a răspuns (pentru lpavel):

Http://familie-relatii.acasa.ro/......51310.html IA SI CITESTE MAI ZMEULE :)))

| lpavel a răspuns (pentru SaveTheNature):

Dupa comentariu se pare ca ai 14 ani! Sti ceva? Du-te tu si salveaza natura iar sexul las-o pe seama adultilor... laughing)))))))) aaa si era sa uit, nu mai fi asa invidios/sa laughing)))))

| lpavel a răspuns (pentru raluk27):

Raluk draga, lucrurile devin incomode cand nu iti place ce faci, iar la chestia cu cauciucul happy, doar nu stam lipiti 2 ore cum fac cainii, exista si alte moduri ca sa ramai incins 2 ore... happy Sincer, tu pari mai matura, ma asteptam la mai mult de la tine... cei de aici sunt copii n-ai ce sa le ceri, cand aud asa ceva, fac de parca au vazut extraterestrii laughing)) Oricum numai ca sa stii, am prieteni care au facut-o toata noaptea si cu 2 fete odata, deci eu sunt nimic pe langa ei! Crede-ma se poate ajunge la asa ceva cu mult antrenament si cel mai important este sa-ti placa! Asa cum am mai zis, nu am zis toate astea ca sa ma laud eu incercam doar sa ajut la intrebare. O seara buna!

| raluk27 a răspuns (pentru lpavel):

Deci, in mod normal si firesc, pe parcursul a 2 ore intervin 1-2-3 finalizari, moment in care el nu mai are aceeasi stare de erectie, iar ea nu mai e la fel de umeda. Si crede-ma ca daca nu mai esti umeda si el se pune pe treaba, iti vine sa ii dai cu ceva in cap. A doua zi ai niste usturimi de toata frumusetea. Si asta nu are a face cu sentimentele. Pur si simplu nu te ajuta organismul, nu mai ai aceeasi stare de placere. Si repet..sexul nu e sport de performanta. Ca nu esti mai grozav si mai armasar daca o "muncesti" pe aia 2 ore. In plus, mai bine putin si bun decat mult si prost.

| SaveTheNature a răspuns (pentru lpavel):

Du_te mah si fa sex si 4 ore daca vrei laughing Cui ii pasa? nu cantitatea de sex te face prost pe tine. Pe tine te face prost de fapt, convingerea cu care spui tu ca in mod normal sexul tine 2 ore- asta te face prost de fapt. Nu vrei sa accepti realitatea, si anume ca te uiti prea mult la filme porno (cred ca asta e cea mai mare problema a ta laughing). Wake up man. NU esti cu nimic interesant ca dai labe pe filme porno, si nici ca ti-o tragi cu prostituatele. Si nici ca te lauzi cu preformante sexuale (asta nu te face barbat niciodata (decat doar in imaginatia ta confuza si distorsionata). Caraghiosule, o fata care se respecta. nu face SEX, in toate pozitiile pe care le-ai vazut tu in filme porno, si nici nu va admira niciodata un "macho" -man obsedat de sex.
Habar n-ai omule crede-ma habar n-ai cat de penibil esti chiar si pentru curvele pe care le imparti tu si mucosii tai laughing Da-te drecu de *** laughing)

| SaveTheNature a răspuns (pentru raluk27):

Lasa-l Raluka lasa-l ca e prost tare laughing El se crede cu baietii de la scoala laughing

| Klandestin explică (pentru SaveTheNature):

Cum sa aduc fata cel mai repede la ograsm? imi poti spune! sunt la inceput! am mai dat la buci laughing da max 5 min

| Klandestin explică (pentru raluk27):

Ala cu 2 ore si toata noapte cu 2 abereasa laughing nici pornostarurile nu trec mai mult de max 45 min el face 24/24!

| Liviucu a răspuns (pentru raluk27):

Uite la ea ce le stie... Pai daca stii ca sexul de 2 ore aduce usturimi, inseamna ca ai avut ocazia sa vezi si pe propria piele cum e. Si-atunci, lasa baiatul sa faca si 4 ore daca-l tine. Parerea mea nu e cat il tine pe el si nici cat de fragili sunt peretii ei. Chestia asta se pune altfel, dupa mine: in alea 2-4 ore sexul poate fi piperat in mii de situatii placute, nu neaparat prin frecare... happy

| raluk27 a răspuns (pentru Liviucu):

Cat timp nu ai facut niciodata, nu prea poti emite pareri despre cum se "condimenteaza" lucrurilehappy Eu iti urez succes sa incepi, sa rezisti o ora si apoi poti sa dai sfaturi despre cum se fac maratoanelewinking

| SaveTheNature a răspuns (pentru Klandestin):

Bineinteles este simplu. Tot secretul este preludiul. Fetele sunt foarte diferite de baieti. Pentru ele dragostea, sexul incepe din momentul in care ii oferi floarea. Deci incearca sa faci dragoste cu ea...nu sex. Deci, ofera-i o floare, un pahar de vin, un suc, o cafea, un pahar de sampanie. (ea deja se excita), privesteo in ochi, spune-i cat de mult o iubesti, fa-i complimente )spune-i ca are ochii frumos, ca iti plac buzele ei, ca e sexi (fa-o sa se simta bine, relaxata) zambeste-i. arata-i ca nu te grabesti sa o ai in pat. Apoi sarut-o lung, pe buze, pe gat, pe ureche, pe piept, mangaio pe picioare, pe spate. Si apoi in timp ce o dezbraci sarut-o., nu te opri din sarutat deloc. Ai grija ca locul in care faceti dragoste sa fie cald, cu cat mai cald cu atat mai bine. Fa o atmosfera calda si placuta in acea camera. Orice gest romanti o va face sa se excite. Apoi cand incepi sa o penetrezi, nu te grabi, fii cat mai incet cu miscarile (ca un batranel de ex). Nu te grabi deloc -chiar daca iti vine greu. Inainte sa introduci penisul, mangaie-i vaginul usor,(nu introdu degetele ca la veterinar ), maseaza usor in partea de sus a vaginului (aceea este cea mai excitanta zona pentru ele) si de jur in prejurul vaginului.Chiar si in timp ce faci sex cu ea, nu uita de sarutari si mangaieri, si in timp ce introduci penisul fii tandru. Nu te grabi! -stiu ca iti vine greu sa nu te grabesti, dar asta e secretul. iar cand simti ca iti vine orgasmul opreste-te 2 secunde, si sarut-o in continuare.
Deci sa recapitulam - secretul este sa ai un preludiu lung (floare, sampanie, lumanari, sarutari pe buze, pe gat, pe umeri, mangaieri, zambete, relaxare) Camera calduroasa, foarte calduroasa. parfum. Si nu te grabi!
Succes!

| Alcyon a răspuns:

Cate minute? laughing Poate cate ore...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice cat mai multe, dar acum faci ce vrei. e treaba ta.

| Klandestin explică (pentru anonim_4396):

Pai spune! vad ca nu ai spus nimic sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Klandestin):

Pardon, eu as zice cat mai multe minute happy.
sa-ti explic cum sta treaba: preludiul este foarte important. daca fata este foarte excitata si are orgasm repede poti sa tii si un minut...
sper ca ai prins ideea. la inceput barbatii nu pot sa tina prea mult ca deh, sunt si ei oameni. fa un preludiu ca la carte sa fie fata ok si in timp vei reusi si tu sa tii mai mult.

| Trolozaur a răspuns:

In medie 45 de minute, acu...

| allexandracovaci a răspuns:

Vreo 7 minute... uite aici:http://familie-relatii.acasa.ro/......51310.html Funnda

| lpavel a răspuns (pentru allexandracovaci):

Hahahahahaha 7 minute? Banuiesc ca esti virgina, de aceia nu stii... iar daca nu esti, cel cu care faci sex sau ai facut ori e prost ori are probleme...

| Klandestin explică (pentru allexandracovaci):

Nu sti ceva medicament etc sa rezisti mai mult? dar care nu avecteaza altceva? mersi! o sa fie Funda!

| edihrubiak a răspuns:

Ce sex iti trebuie ma esti prost? cati ani ai ma 10-13? daca da marsi la dracu in patru mai bine du-te si invata nu te gandii toata ziua la sex daca ar sti maicata ti-ar *** una de te-ar baga in mormant

| UnOar3care a răspuns:

Daca ai intre 14-16 ani poti avea contact sexual timp de 10-15 minute dupa aceea devine obositor.

| Smoke_DStay_1999 a răspuns:

Depinde de organismul tau. De cat de bine te cunosti, sa nu faci prostia sa iei medicamente. Eu am 15 ani si am reistat intre 30 minute - 2 ore. Relaxeaza-te si gandeste-te la altceva daca vrei sa duree mai mult. Succes.

| Tel_Cos_1977 a răspuns:

Am intrat pentru ca toata lumea il blameaza pe cel care spune ca face sex cate 2 ore, eu am ajuns sa fac si 4 ore sex in continuu cu putine pauze gen un pahar de vin, suc, apa. Si nu doare nimic pe nimeni, pentru ca nu te alearga nimeni. Nimeni nu face ceva fortat. asta presupune ca partenerii sa faca dragoste si nu sex. Este vital sa fie pasiune intre ei. Si cel mai excitant nu este actul sexual in sine ci sarutarile si mangaierile. Pt cine vrea sa se documenteze sa caute sexul tantric. Sincer nu consider ca este pentru orice barbat. Si da, nu cred ca rezista orice femeie, 2 ore. Dar daca ambii parteneri sunt deschisi sa incerce nu au decat de castigat. Limitele si le descopera singuri. Cat despre orgasm. Sa incerce cineva sa faca sex in fiecare zi cat de mult poate, fara sa ejaculeze, timp de cateva zile (minim 5). Daca poti convinge si partenera sa se abtina de la orgasm cu atat mai bine si sa vada ce fel de orgasm va avea atunci cand va ejacula a 6-a zi. laughing) Imi este greu sa explic hai spor la citit si invatati sa va iubiti, asta cu un barbat stie sa faca sa termine o femei in 5 minute este pentru hadicapati care nu inteleg nici ce inseamna sa faci dragoste si nici nu inteleg ce vrea femeia de fapt