| Raluu_5695 a întrebat:

care stie sa imi zica niste denumiri de anticonceptionale ocazionale... FUNDA!

3 răspunsuri:
| Candace a răspuns:

Nu exista anticonceptionale "de ocazie". daca ai comis-o poti sa iei un escappelle in primele 72 de ore de dupa; cu cat il iei mai repede cu atat ai mai multe sanse sa nu ramai insarcinata.dar eu zic ca mai bine ai un prezervativ la indemana si poti sa dormi linistita noapteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic; nu folosi la intimplare ca poti avea surprize neplacute.Numai bine.

| anda95 a răspuns:

Buna. Nu există pe piaţa romanească astfel de pilule. Există insă ovule sau creme destinate acestui scop. Cea mai folsita crema spermicida este Nonoxynolul.