| Anonim345anonima3459 a întrebat:

Dacă ating sfârcurile se întăresc, asta anunță venirea menstruatiei?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Stimularea sfarcurilor prin pipaire sau mangaiere produce o stare de excitare a anumitor centri nervosi ai creierului, care sunt direct conectati la zona genitala. Sfarcurile se pot intari din cauza expunerii sanului la temperaturi joase. De cele mai multe ori, sfarcurile sensibile au o cauza hormonala si nu trebuie sa ai niciun motiv de ingrijorare. De asemenea in cazul multor femei starea, forma si marimea sfarcurilor se poate modifica in functie de ciclul menstrual, cele mai multe femei au sfarcuri sensibile in apropierea menstruatiei sau in timpul acesteia. Acest lucru se produce din cauza schimbarilor hormonale din corp si trece in cateva zile. Multa sanatate!

| SG1995 a răspuns:

Nu, înseamnă că ești excitată.

| Staind a răspuns:

Anunta venirea craciunului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sangerarea e pedeapsa de la dumnezeu pentru ca te masturbezi.

| CdeMetal a răspuns:

Nu, anunță ca ești proastă.