| Andrei545B a întrebat:

daca iau pilula de a doua zi dupa 45 de ore de la actul sexual isi mai are efectul?
Avand in vedere ca pilula de a doua zi e eficienta in primele 72 de ore de la actul sexuala, adica durata de viata a spermatozoidului.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cu cat o iei mai repede cu atat sunt sanse mai mari sa isi faca efectul. Trage tu concluzia de aici.

| Adry05 a răspuns:

Da, mai e valabila, dar cum a spus Maria, doar daca esti in risc mare ca e o bomba hormonala care iti da toate functiile peste cap.

| LoredanaS19 a răspuns:

Da isi are efectul doar sa stii ca daca iei pastila de a doua zi trebuie sa fi sigura pe ceea ce faci, adica sa nu iei pastila doar ca asa crezi tu ca ar trebui caci are foarte multe efecte adverse, care probabil deja sti. In concluzie o poti lua cat de repede poti iar pe viitor încearcă sa iei anticonceptionale sau o metoda mai sigura de protectiehappy