| lidia4you a întrebat:

Buna TPU... e normal sa iubesti foarte mult o persoana, sa locuiesti cu ea, sa imparti toate lucrurile cu el dar cand e vorba de relatii intime sa faci un pas inapoi? adica, nu stiu cum sa explic, sunt de mult timp cu iubitul meu si ne intelegem foarte bine dar cand e vorba de relatii intime eu sunt cea care mereu dau inapoi.caut motive sa nu.si nu stiu de ce se intampla asta pentru ca il iubesc foarte mult. ce se intampla cu mine? poti sa iubesti o persoana dar sa nu o doresti la fel de mult?

10 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Ce ai tu nu se numeste lipsa de dorinta, este in primul rand frica de parinti, ca ar afla, banuiesc ca esti virgina, in al doilea rand e posibil sa nu fi multimita de modul in care arati ceea ce te complexeaza si iti e frica sa nu cumva sa nu ii placa.totul este psihologic, incearca sa te simti mai bine in pielea ta.sa sti ca nu e normal.sa imi spui daca ma insel cu ceva din ce spusai pana acum

| AnToOniiia a răspuns:

Stiu cum te simti. Parerea mea este ca iti este frica sa ai o relatie sexuala cu iubitul taw pentru ca ti`e frica sa nu faci ceva gresit. Teama de necunoscut este un lucru des intalnit, dar incearca sa iti impui faptul ca nimeni nu`i perfect si ca nici iubitul tau n`a fost expert din prima. In plus, daca nu te plangi pentru faptul ca prima sau primele partide amoroase nu le-ai clasa drept reusite, wbythwl thaw nici nu`si va da seama, secretwl e sa fii increzatoare si de fiecare data sa dai tot ce ai mai bwnwinking

| bOse a răspuns:

E fraier, eu in locul lui iti spuneam larevedere de mult.

| ale a răspuns:

Si eu am patit asa, nu stiam dc. A intervenit monotonia aia e. Cel mai bine ar fi sa iei tu initiativa pentru ca nu poti sa faci la comanda dragoste...incearca ceva nou, fa preludiul sa dureze mai mult, vei vedea va fi altfelhappy

| anonim_5778 a răspuns:

Incercati sa luati o pauza la capitolul sex. Vorbeste cu el, explica-i ca nu te simti in largul tau cand vine vorba despre sex, sa te lase pe tine sa initieziatunci cand simti tu nevoia.Sigur te va intelege daca va iubiti atat de mult.

| catty443 a răspuns:

Pai, de exemplu eu, imi placea ft mult de un baiat.si reusisem sa stau cu el.imi place. dar cand era vorba de chestii intimelaughing. in momentele alea nu`mi mai placea. explica`i si nu te simti in regula.ca te deranjeaza ceva, dar nu sti ce.sunt sigura ca va intelege si cateva zile va sta si el mai potolit. o sa treaca!>big grin

| catty443 a răspuns:

Pai, de exemplu eu, imi placea ft mult de un baiat.si reusisem sa stau cu el.imi place. dar cand era vorba de chestii intimelaughing. in momentele alea nu`mi mai placea. explica`i si nu te simti in regula.ca te deranjeaza ceva, dar nu sti ce.sunt sigura ca va intelege si cateva zile va sta si el mai potolit.sau,pentru unele lucruri nu te simti pregatita.bafta!

| Andra_7834 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti doresti si tu lucru asta. Incearca sa creeati o atmosfera placuta inainte.

| lidia4you explică:

Pai ghici ce ''bose''asta nu o sa se intampale.nici eu nu o sa-i spun la revedere nici el mie...

| lidia4you explică:

Ok.cred ca nu am fost inteleasa bine.am relatii intime cu iubitul meu dar cateodata recunosc ca se intampla fara ca eu sa imi doresc la fel de mult si nu vreau sa ajung in situatia in care sa am relatii intime doar pentru ca el isi doreste asta.