| Dede_Andrutza_1997 a întrebat:

Exista posibilitatea de a ramane insarcinata cu prezervativ? Daca da, Care sunt cele mai bune marci de prezervative? Si printre ele se enumera si Durex si Love play

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Alege ce prezervativ va face sa va simtiti cat mai natural
dar vezi ca exista niste ovule
niste supozitoare la farmacie care
te ajuta sa nu ramai insarcinata
si bagi unul din ala inainte de a face sex in vagin cu 5 minute inainte
si gata nu ramai insarcinata nici daca isi da drumul in tine

| DeathIncarnate a răspuns:

Durex-Love play este accelasi lucru, nu sunt 2 firme diferite=)

| RAY a răspuns:

Da,daca se sparge si ejaculeaza acolo, cica conteaza si sa fie pus corect, cred ca durex, pret=calitate

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se instala o sarcina in cazul in care intotdeauna sexul practicat este protejat prin folosirea prezervativului este ce circa 2-3%. Aceasta posibilitate va creste in cazul in care prezervativele utilizate nu sunt de cea mai buna calitate.Marca de prezervative unanim acceptata ca fiind de cea mai buna calitate este cea a producatorului/fabricantului DUREX. Prezervativul indicat de tine, Durex-Love play este una dintre modelele din gama durex.

| mihai69 a răspuns:

Adică tu întrebi care sunt cele mai bune mărci de prezervative cu care poți să rămâi însărcinată?!?
„eniuei" - răspunsul corect în acest caz este: ORICARE, după ce le-ai înțepat la vârf cu acul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si... daca nu?

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Posibilitatea de a ramane insarcinata este foarte foarte mica, daca ati folosit un prezervativ.Cam de 2%. Insa, se poate ca un prezervativ mai ieftin, sa se rupa mai usor, astfel incat sansele cresc. Cele mai bune sunt prezervativele Durex, iar Love play este una din modelele din gama durex. Bafta!