| PinkMademoiselle a întrebat:

Buna TPU:* Imi place de un tip din liceul meu... Mi-a dat 2 intalniri la care el nu a putut ajunge, la balul bobocilor am flirtat putin, iar de fiecare data cand ma vede ba imi arunca o privire apoi se uita in pamant cand ni se intalnesc privirile ba ma saluta sa ma intreaba de vorba. Cand nu ma uit eu la el prietenele imi spun ca se uita lung la mine.Chiar nu stiu ce sa fac. El este foarte timid din cate am observat si nu stie ca il plac. Poate ca banuieste ceva. Sambata a fost la ziua unei fete pe care el nu o cunostea, iar culmea tipa aia nu ma suporta(are impresia ca ma dau la prietenul ei) si l-a intrebat daca ma stie si el ar fi spus ca ma stie si i`ar fi zis pe ocolite ca sunt simpatica. Ce parere aveti? Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu m-as baga mai mult in vorba cu el, as incerca o prietenie care duce la o relatie serioasa.

Intra in gasca lui, sau gaseste un mijloc de a fi pe langa el!

Il poti, de asemenea, intreba direct daca vrea sa fiti impreuna, dar timiditatea lui s-ar putea sa il faca sa nu reactioneze potrivit!

| PisyRock a răspuns:

Spune-i adevarul si incearca sa afli de ce face asa. O sa te simti mult mai eliberata dupa ce o sa-i spui tot de pe inima despre el. Mult noroc! :*