| twopeist15 a întrebat:

imi spuneti si mie va rog frumos cum bag server files in clientul meu de metin ca nu stiu ca sunt incepator...va rog sa ma ajutati ca sunt disperat..plzzz scuzati categoria dar e cea mai vizualiazata

3 răspunsuri:
| Meheツ a răspuns:

La ce te referi prin server files?
server files sunt ceea ce tu folosesti sa uploadezi pe un File Transfer Protocol Service (WinSCP, FileZilla)
in pachetul de pe net, ca presupun ca ai server files de 2007 in koreeana, primul pas montezi vhd.-ul (virtual hard drive) pe VirtualPC sau VirtualBox. dupa ce faci montarea adaugi la ram 500, adaptor LocalHost> de exemplu Ethernet(daca ai pe IP tau) sau Hamachi -> Local Hamachi(daca daca ai retea hamachi)

apesi pe butonul de start al masinii virtuale, cand apare loginul te loghezi cu ce scrie pe text-ul atasat fisierelor, dupa care ca sa pornesti serverul dai comanda./start. evident intai de asta faci setarile serverfiles si MySql-50 daca nu sunt deja facute.

pentru client tot ce ai nevoie e sa dezarhivezi root.epk si root.eix din folderul Pack al oricarui client de Metin2 si si la sysinfo pui ip-ul pe care il folosesti Hamachi-ala de incepe cu 5. xx.xx.xx sau al propriului IP pe care il afli aici : www.whatsmyipadress.com

(la tine modifici in sysinfo.py cu ip.100 -> xx.xx.xx.100; la prietenii tai ip-ul intreg. explicatie : la tine.100 deoarece tu esti hostul ai IP-ul absolut)

pentru alte detalii ma poti contacta direct pe profil prin mesaj.

| prodanflorin a răspuns:

Mehe da-mi add la florin_br26 si ajuta-ma si pe mine te rog mult puppy dog eyes