| Cezarus a întrebat:

Ma numesc Cezara si am o problema. Am inceput sa ma masturbez la varsta de 12 ani, eu acum avand 14 ani. Am ajuns sa fac acest gest de aproximativ 5 ori pe zi, cand sunt suparata, chiar de mai multe ori. Nu ma pot abtine nici macar la scoala, asa ca ma duc la baie in ore, si odata am fost prinsa de femeia de serviciu. E rusinos, dar nu ma pot controla, si frica mea este ca am sanii foarte mici din cauza aceasta. Credeti ca pentru ca ma masturbez asa des nu imi mai cresc sanii? Si ce credeti ca as putea face ca sa pot sa ma abtin de la masturbare? Va rog, ajutati-ma, sunt disperata! Multumesc. Cu stima, Cezara.

Răspuns Câştigător
| xXCrystyanXx a răspuns:

Incearca sa faci ceva ce iti place.De exemplu fitness, volei, cu prieteni/prietenele in oras orice.Asa iti vei ocupa timpul si vei si uita de aceasata problema.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cezarus explică:

Nu este o gluma! Eu chiar vorbesc serios, este o problema iar voi nu stiti prin ce trec. Daca ai de gand sa iti bati joc, Gaby87, mai bine nu mai raspunde, nu rade de suferinta altora.

| Marcela a răspuns:

Wow! pai ai putea sa iti cauti un prieten si sa incepi sa o faci cu el ...asa vei uita de masturbare
sau tot timpu cand vrei sa te masturbezi spuneti tie in cap ''nu!'' si incearca sa te gandesti la altceva...fa ceva ce sa iti distraga atentia
...mult noroc! >:d

| Alex a răspuns:

Nu-i rusinos cand faci in camera ta singura si asigura ca nu vine nimeni in camera ta. E rusinos cand faci public.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Masturbare
http://en.wikipedia.org/wiki/Masturbation

| AbYs_1581 a răspuns:

Este poate din cauza ca esti obsedata de sex si ai facut un obicei in a te masturba si chestia cu sanii e o aberatie

Răspuns utilizator avertizat
| baiatulxboyx a răspuns:

Esti fata da? Ai putea sa iti incepi viata sexuala, pentru ca, am auzit ca odata ce incepi sa faci sex, nu iti mai vine sa te masturbezi.

| TheSpecialOne a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... gaseste-ti un hobby, o ocupatie, fa ceva placut si uita de prostii. Sa fiu sincer eu cand n-am cf deschid repede www.beeg.com si ma distrez vreo 15-20 ba chiar si 30minute si apoi gata pe 2-3 zile...

| corinna_2879 a răspuns:

Nimfo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corrina...tu macar sti ce inseamna nimfa? eu iti zic sa te abtii si sa nu mai vorbesti urat de alti si sa-ti bati joc...

| FashionDiva a răspuns:

Ar trebui sa gasesti un baiat care sa te articuleze putin laughing

| moustache a răspuns:

Nu stiu

| Eduard_Mihai_Anghel_1990 a răspuns:

De unde esti?