| tigannervos a întrebat:

Credeti ca o femeia de serviciu poate excela ca si cadru didactic, avand in vedere calificarea ei?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"O femeiA"? Cumva la tine la scoala, femeiA (sau O femeiE) de serviciu tinea locul profei de romana? Probabil fusese chemata doar ca sa faca liniste batand cu coada maturii in catedra.

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @tigannervos! A munci nu este o rușine amice! Acum îmi vine în cap doamna Aurora Liiceanu, psiholog și scriitor de elită care a fost femeie de serviciu întro perioadă... Cunosc un avocat de succese care a lucrat la o fabrică de lapte și tot așa. Dacă ai vocație, dăruire, voință, creier și soarta nu-ți e potrivnică eu cred că se poate.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi să ai!

| Zangetsu a răspuns:

Eu aveam o femeie de servici, care mergea la seral in acelasi liceu, deci exista o speranta.

| PetreConstanta a răspuns:

De ce nu se duce la facultate si se rezolva - nu exista nu se poate exista nu vreau - trebuie ambitie

| littlesunshine a răspuns:

Ca sa fi cadru didactic...trebuie sa ai o pregatire.iar daca femeia de serviciu are o diploma de licenta in Istorie, sa zicem, ea poate sa devina cadru didactic oricand.