| danielle9876 a întrebat:

Buna TPU :* povestea mea incepe asa.un baiat din liceu s-a bagat cu mine in seama..am vorbit despre aproape orice. Ne vedem ap. in fiecare zi la scoala si vorbim in fiecare zi. Am iesit de multe ori aman2 dar pare timid...sau poate nu stie sa ma abordeze laughing eu il plac mult..de multe ori se baga cu mine in seama.dar nu stiu daca ma place. problema e ca eu il mai intreb uneori subtil daca ma place dar el zice ca nu. Dupa ce mi-a zis asta vb. la sictir cu el si dupa ma int. de ce ii vorbesc asa. NU i-am spus sad. El tot se mai gandeste la fosta.dar tot vorbeste cu mine. Il plac mult dar cand vine vb daca si el schimba subiectul sau zice nu..nu stiu ce sa cred. oare ma place? cum sa-l intreb sau sa-mi dau seama mai usor? ce sa vorbesc cu el a devina conversatia mai interesanta? Va rog ajutati-ma! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Poate acum nu te place sau poate ca nici el nu stie! Hai sa iti zic parerea mea: o data ce inca se mai gandeste la fosta inseamna ca mai are sentimente pentru ea (un lucrur interesant, inseamna ca nu renunta usor la sentimentele sale), daca el inca mai are sentimente pentru ea si se comporta cum zici tu ca se comporta inseamna ca nu are inca ochi pentru o alta fata (iar, interesant). Deci concluzia este ca acest baiat are nevoie de ajutor sa treaca peste suferinta fostei relatii, tu ajutal, incearca sa il faci sa se deschida sufleteste in fata ta legat de acest subiect, incurajeazal, fal sa treaca mai usor peste si in acest fel il poti cuceriwinking
Eu zic ca acest baiat ar fi super, dc? pentru ca ia gandeste-te, daca el si dupa ce s-a despartit de fosta inca mai are sentimente pentru ea inseamna ca e un baiat care nu trateaza o fata chiar ca pe ultima carpa, ca e fidel deoarece inca nu sta sa flirtreze cu tine sau altele...
Sper ca team ajuat. Funda? big grin

| neutrino a răspuns:

Se pare ca el are nevoie de ajutor, nu tu.

| Alena_Miriam_1995 a răspuns:

Ori isi bate joc, ori vrea sa o uite pe fosta si cauta consolare in bratele tale. ori poate chiar te place dar vrea sa ascunda asta. Fii mai distanta sa vezi daca te mai abordeaza. Poti sa il intrebi daca el vorbeste cu tine doar ca sa o uite pe fosta si atunci trebuie sa fii atenta pentru ca ori o sa iti raspunda frumos ori o sa se distanteze el de tine. Nu prea stiu ce sa iti spun.