| JustHahaa a întrebat:

Sunt Antonio, am 17 ani.
Am o poveste mai lunga.Astazi eram la liceu, si eram cu cea mai buna prietena din clasa, noi ne luam in brate, ma pupa pe obraz, o pupam si eu, DAR eu am prietena, si marea greseala pe care am facut-o astazi este ca ea m-a sarutat si eu am "acceptat" sarutul ei..si acum ma simt vinovat..nu ne-a vazut nimeni, ea stie ca am prietena si i-am spus ca a fost o greseala.dar ea tot insista ...mentionez ca a fost un sarut lung si pot sa zic ca m-am simtit bine.dar acum imi pare foarte rau. Ce sa fac sa-i spun prietenei mele ce s-a intamplat sau nu? o iubesc mult si imi pare rau pentru ce am facut. Si nu vreau sa stric prietenia nici cu colega mea.

Multumesc si fara mistouri!

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

Te sfatui daca vrei sa ii zici, zi ca a fost vina ei, ca aia te-a sarutat~ laughing)

eu daca as fi in locul tau, asa as face big grin

plus ca daca prietenul meu mi-ar face asa, nu m`as lua de el, as sari la gatul aleia! laughinglaughing

bine. eu sunt posesiva dar poate prietena ta nu e. daca e posesiva mai bine nu`i zi. daca nu e over attached girlfriend, poti sa-i zici ca a sarit aia in gatul tau cand nu erai atent sau pe faza, si ti-a sarutat un pic buzele. big grin

bafta, vei avea nevoie!:*

17 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa nu ii spui, desi se spune ca mai bine e sa afle adevarul, ea nu va mai avea incredere in tine, si isi va pune 1001 de intrebari cum si de ce ai facut asta, si nu te va crede ca o mai iubesti. Mai bine discuta cu colega ta si spune-i intr-un mod..cum vrei tu, ca sa inteleaga si sa te lase in pace. Cat despre vina. traiesti cu ea pana dispare ca nu ai ce face si ai grija ce faci pe viitor happy bafta!

| JustHahaa explică (pentru IsabelaIssa):

Sunt foarte nedumerit si am nevoie de cineva cu care sa vb...cine are chef de vorba lasa-timi idu prin pm..multumesc:*

| DeeaMarry a răspuns:

Te sfatuiesc sa ii spui prietenei tale. O gresela recunoscuta e pe jumatate iertata.
Nu uita ca adevarul intotdeauna se afla, iar daca prietena ta va afla din alte surse nu va mai putea avea incredere in tine.

| Tmcn a răspuns:

Exagerezi lucrurile. A fost un sărut, ai grijă să fie şi ultimul. Nu are rost să-i strici buna dispoziţie a prietenei tale cu astfel de mărturisiri. Ai greşit şi te mustră conştinţa, suportă, dar nu începe să îţi plângi de milă.

| bogdy2009 a răspuns:

Spune-i clar prietenei tale ca a fost doar un sarut intre prieteni, amici si nimic mai mult. Spune-i ca iti iubesti femeia, si doresti sa pastrezi si relatia de prietenie cu ea. Simplu...

| Metempsihoza a răspuns:

Pai cu amica mai rareste-o pentru ca tendintele ei de a fi prea apropiata de tine iti vor afecta relatia, iar iubitei spune-i, dar incepe cu ceva de genul "Stii, s-a intamplat ceva pentru care imi pare foarte rau si as fi foarte ranit daca te-ai supara, nu am vrut, doar s-a intamplat: m-am sarutat cu X". Ideea e ca mai intai sa-i spui sincer ca iti pare rau, apoi motivul, ca daca incepi cu motivul e posibil sa para ca parerea de rau a venit abia dupa reactia ei.

| neutrino a răspuns:

Mergi pe branci. Nu credeam ca pot da un astfel de sfat, dar la tine nu trebuie sa facem din tantar armasar.

| JustHahaa explică (pentru neutrino):

In ce sens sa merg pe branci?

| neutrino a răspuns (pentru JustHahaa):

Adica faci pe prostul, comporta-te ca si cum nimic nu s-a intamplat.

| JustHahaa explică (pentru neutrino):

Nu ca fac pe prostul, o iubesc si o sa ma simt vinovat..nu stiu ce o sa se intample cand o sa ne intalnim maine o sa ma port ciudat..vinovat.

| December a răspuns:

laughing misto treaba! Stai sa te intreb altceva? Cum arata tipa care te-a sautat? Adica daca o sa insiste sa te mai sarute asa privat, crezi ca o sa rezisti? big grin. Acuma daca spui ca-ti iubesti prietena cu adevarat, raspunsul la intrebarea mea ar trebuie sa fie clar DA! Acum vorbind la modul cel mai serios, daca nu ti s*a pus pata pe tipa aia si esti convins ca a fost doar un accident, nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu-i mai da asa multa importanta fetei si concentreaza-te pe prietena ta. Din punctul meu de vedere daca prietena ta nu e foarte geloasa din fie si are ceva minte, atunci poti sa-i si spui linistit. Dar nu o spune cu frica ci mai degraba ca ai luat-o ca o glumitzawinking. Bafta.

| ДdД a răspuns:

Daca iti iubesti iubita ar trebui sa fi sincer cu ea si sa ii spui ce s-a intamplat.

| JustHahaa explică (pentru ДdД):

Si daca se supara ce sa fac? daca ai chef de vorba lasa-mi idul tau prin pm..chiar sunt nedumerit si ma simt vinovat.

| Mookie a răspuns:

Nu-i spune decât dacă eşti sigur că nu o să afle. Dacă va afla şi nu vei fi tu cel care a "informat-o" se va lăsa cu ...despărţire.
Depinde şi de ea, dacă tolerează asemenea fapte, ar trebui să-i zici, încercând să-i explici că regreţi profund, deşi nu cred că te va crede.

| AnToNiO12o a răspuns:

Ai belito... happy

| JustHahaa explică:

Cine vrea sa vorbeasca cu mine mai multe add alex_antonio940. am nevoie sa vorbesc cu cinevasad..multumesc

| sexsimbol69 a răspuns:

Deci, sfatul meu ar fi sa le pastrezi pe ambele si sa duci busteanul la castor la fiecare dintre ele sau in ele / FUNDA