| pixie13mango a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena a mea. Unul dintre prietenii mei, a decis sa fie de partea mea si a aruncat un plan genial: sa o facem geloasa.[prietena mea il place pe acest baiat]. SA o facem geloasa, adica sa fim noi mai apropiati in fata ei, sa ne imbratisamm sa ne pupam pe obraz si sa vorbim asa mai mult. Chestia asta mers cateva zile dar la un moment dat cand eram doar noi 2 el se comporta ca si cum ea era acolo adica tot ma lua in brate. Si la plecare vroia sa ma sarute.Numai ca s-a oprit. Mi-a spus ca nu avut curaj.Si dupa ma inttrebat daca m-as fi sarutat l-as fi respins.Eu i-am spus ca nu insemna prea mult pentru mine deci, nu.si dupa mi-a zis ca daca vreodata o sa simt nevoia sa-l sarut, sa-l trag de o parte, ca e numai al meu.Nu prea stiu ce sa cred in legatura cu chestia asta, pentru ca el are o prietena cu care e de 4 ani.Si el oricum are 19 ani si curand o sa plece in Anglia, sa studieze acolo. Ce a vrut sa insemne cehstia cu sarutul? Oare simte ceva pentru mine?:-s[am uitat sa mentonez: acum un an am fost impreuna pentru o perioada].

6 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Poate ca simte ceva pentru tine, dar crezi ca merita sa distrugi o prietenie adevarata pentru un baiat? eu nu cred ...asa ca nu te apropia de el mai mult decat trebuie si nu mai face glume din astea cu prietena ta.mai bine impacati-va.

| Barbiiie95 a răspuns:

Are prietena de 4 ani,a fost cu tine acu' un an,atunci daca e numai al tau asa cum ti-a zis pentru ce vroia sa o faca geloasa pe prietena ta si pentru ce te-ai certat cu ea? Ai spus chestiile astea fara sens, si sa-ti raspuns la intrebare: parerea mea e ca simte ceva pentru tine, daca tot ai precizat ca ai fost cu el in urma cu un an poate sentimentele pentru tine revin.Multa bafta. Funda?

| Missdaydreaming a răspuns:

Daca iti vrei prietena inapoi lasa baiatul. Cere-i sa va impacati [fii cat se poate de blanda cand o faci, incearca sa o mangai pe mana sau alte gesturi afectuoase] si spune-i de planul vostru de a o face geloasa, altfel va gandi asa: "ne-am certat, s-a dat la EL, o fi respins-o si acum vine la mine s-o consolez... ia mai duca-s-ar!"

| micutsa19 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, o fi spus doar asa fara sa simta cevathinking zici ca are prietena de 4 ani si uh cum ai acceptat sa ai o relatie cu el acum un an? niciodata sa nu mai faci asta daca vr ceva serios cu un baiat asigura'te e e doar al tau si nu il imparti cu alta,xcat de mult ti'ar placea acel baiat,o astfel de relatie nu e niciodata sigura,in general baietilor de varsta asta le place sa aiba mai multe si fac f multa caterinca pe seama lor, fii mai rezervata si ia-o ca pe o vorba in vant daca tipul merge mai departe atunci mai gandeste'te, dar totusi nu da prea multa importanta daca va fi ceva iti va spune el

succes!happy

| Polaris a răspuns:

Nu, vrea să-ţi vândă nişte girafe.

| ღLucianaღ a răspuns:

Cred ca n-are rost sa fii cu el.o relatie de 4 ani nu se uita asa usor... poti cind o sa simti nevoia sa fii cxu el sa te saruti si atita da sa incerci sa fii cu el nu cred ca e bine.si din cite am inteles e cu prietena ta cea mai buna da? acum mai mult ca precis ca nu ar trebui sa iti inseli prietena.ca singura ai mentionat ca e cea mai buna. poate il atragi tu dar nu cred sa simte ceva pentru tine. poate el crede ca te place dar de fapt sa nu fie asa.scuza, dar baieti mai sunt.succes :*:*