| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Sunt cu o fata de 8 luni, eu am 16 ani iar ea are 15. Ne iubim foarte mult si ne intelegem foarte bine. Acum cateva zile ea mi-a propus sa avem prima noapte de dragoste pentru amandoi. Suntem de 8 luni si ne cunoastem de 2 ani, deci ne cunoastem foarte bine. Eu sunt genul de tip care nu gandeste doar cu capul de jos. Parerea mea este ca suntem prea mici pentru asa ceva, ea are doar 15 ani si nu vreau sa aiba de suferit dupa urma acestei nopti. O iubesc foarte mult.

Voi ce parere aveti? Ar trebui sa o lasam balta sau sa facem?

Daca da, cum ar trebui sa arate o noapte perfecta si de neuitat pentru amandoi? Amandoi facem pentru fiecare data.

Rog sa raspundeti cu cap si fara misto.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai mare dreptate, las-o balta, dar sa stii ca daca ea isi doreste va gasi pe cineva care sa o rezolve.

| SkyPilot a răspuns:

Parerea ta ca e cam devreme este absolut corecta. Pentru tine ar fi OK, dar fata ar trebui sa mai astepte pana la 17-18 ani.
Acum intrebarea mea este: daca o refuzi, nu o sa o pierzi? Eu am avut o experienta asemanatoare cu a ta la 16 ani si m-a pus intr-o situatie in care nu am putut sa o refuz.
Nu am chef sa scriu acum toata polologhia, daca va hotarati sa o faceti, da-mi o intrebare pe privat si iti scriu acolo cum ar putea fi prima noapte.

| Alcyon a răspuns:

Cred ca amandoi sunteti cam necopti pentru aceasta etapa. Ai intrebat-o ce-o sa faca in cazul in care ramane insarcinata? Fiindca se mai intampla, mai ales in cazul cuplurilor lipsite de experienta, cum sunteti voi. Trebuie sa-ti incepi viata sexuala, doar atunci cand stii ca-ti poti asuma riscurile inerente vietii sexuale.

| BadAngel3 a răspuns:

Pentru tine nu este nici o problema.Dar pentru ea care are 15 ani...e inca mica pentru asa ceva. Daca ramane insarcinata? Ar trebui sa se intrebe si ea.Ea se grabeste sa faca pasul asta. E normal ca la varsta ei sa topaie hormonii, insa este prea mica.Ar trebui sa o lasati balta. Ea trebuie sa mai astepte. Daca ea tot insista pe subiectul asta si o sa gaseasca motive de cearta din cauza asta ar trebui sa va despartiti.Inseamna ca ea cauta doar sex. Daca te iubeste cu adevarat va accepta ca tu nu vrei inca sa iti incepi viata sexuala.

| Bia13 a răspuns:

La 15 ani? Oooo, Doamneee! laughing

| byancaa13 a răspuns:

Mai asteptati.