| meryem200 a întrebat:

Vreau raspunsuri rapide! Uitati am 11 ani(nu sunt ochelarista) dar eu nu vreau sa am iubit multi baietii ma plac dar cand ma intraba daca vreau sa fiu cu ei refuz.Prietenele mele au iubit! Eu ma consider mica si de aia nu vreau! Recunosc am mai placut si eu un baiat(asta e normal). Cand ma plimb sau ma jpc cu fetele mai mult eu deschid subiecte de scoala, dar in zadar ele stiu doar: iubiti, iubiti si iubiti! Credeti ca eu gandesc bine(pozitiv sau rau(negativ)? Argumentati!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Consider ca gandesti bine.
Poti sta linistita deoparte,le poti asculta si le poti da sfaturi despre iubitii lor!
Din greselile lor,poti invata si tu,deci ar fi reciproc avantajos.
Cu anii astia n-o sa te mai intalnesti,zilele trec,cresti,n-o sa mai fii copil,profita de cateva zile de copilarie,inca poti.
Prietenele tale se grabesc sa creasca,ai putea sa le schimbi,sa gasesti altele sau UNA singura,cu aceleasi idei si ganduri ca si tine.
E o varsta dificila,curiozatea e mare si graba de a creste si mai mare!
Imi place ca tu ai rabdare,deci, elimina din jur tot ce te disturba sau te deranjeaza si traieste fiecare lucru la timpul lui.
Nu incerca sa-ti convingi prietenele ca nu fac bine, nu le vei convinge si ti-ar aduce numai necazuri si antipatii.Nu le judeca,lasa-le doar in pace,atat le duce mintea,atat fac.
Si,traieste-ti viata ta frumoasa si luminoasa, cu zambetul pe buze!
Mult noroc iti doresc.
Cand vad persoane ca tine, imi creste inima cat o paine si simt ca mai exista o speranta!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Și ce relevanță au ochelarii? Ei te fac să pari mai matură, în niciun caz nu este un dezavantaj!
Într-adevăr, ești mică pentru avea o relație și gândești pozitiv.
Dacă vezi că prietenele tale deschid mereu subiectul despre asta, spune-le! Reamintește-le că au o anumită vârstă și când vor fi mai mari tot vor avea timp să vorbească despre băieți.
Baftă!

| Rayyy a răspuns:

Bună,La fel gândeam şi eu la vârsta ta, şi mi-am menţinut părerea şi încă câţiva ani după. Bine, ''pe vremea mea'' băieţii nu reprezentau cel mai mare interes posibil, dar aş fi putut ceda oricând. După părerea mea, ai făcut o alegere foarte bună când ai decis să laşi aceste lucruri deoparte. Ceea ce cred unele persoane că simt la 11 ani nu este dragoste, este superficialitate. Este imposibil să fii capabil să te dedici, să fii sincer şi practic să te bazezi pe respectiva persoană.Te sfătuiesc să nu îţi iroseşti copilăria şi să mai aştepţi măcar vreo patru ani până a începe să ieşi la întâlniri. Va merita aşteptarea, plus că şi tu vei putea şti cu adevărat cum se simte dragostea.
Cât despre prietenele tale - ai încercat vreodată să le sugerezi să vorbiţi şi despre altceva? Sau să dai dovadă de maturitate şi să le explici că încă nu este vârsta? Ar fi o idee.
Îţi doresc o zi frumoasă!

| inger02 a răspuns:

Gandesti pozitiv e foarte bine joacate bucurate de copilarie ca de baietii ai timp toata viata, bvwinking

| A12NDRA a răspuns:

Daca nu ai iubit si nu vrei sa ai, cum e cu intrebarea aia in care zici ca esti combinata cu un baiat de 4 luni? Serios!

| NoNameMe13 a răspuns:

Si ce fac draga ele cu iubiti la 11 ani?batting eyelashes Le cara ghiozdanelul?
Tu gandesti bine >big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,esti prea mica pentru baieti...joacte si bucurate de copilarie ca ai timp destul de baieti...lasale pe prietenele tale, daca ele numai despre baieti stiu sa vb lasale in pace:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- ce treaba au ochelarii?
Da, gandesti bine. Da-le naibii de imature. Nu e un lucru rau, in opinia mea, sa iubesti la 11 ani. Insa daca o faci doar ca sa te lauzi, aia nu e iubire ci doar o relatie menita sa le satisfaca orgoliul ca au si ele iubiti, daca ma intelegi.

Ai toata viata inainte si timp de baieti. Mi se pare chiar sumbru sa ai o relatie de la varsta asta pentru ca tot va veti desparti si sa suferi din dragoste la o varsta frageda mi se pare groaznic.

| andreeateomoaralanoapte a răspuns:

Daca esti asa mica ce cauti la "Dragoste si SEX"apropo tu nu ai mama sa o intrebi sau e absenta in viata ta? Logic ca e bine sa nu ai iubit de la varsta asta de la 16+. Doamne si faza cu ochelari arata ca nu esti in stare sa stai cu un baiat.Ramai la barbie.Pa!:*