| belysa a întrebat:

Buna tuturor.Am o intrebare cum fac sa prind incredere in mine? in iubire,ca sa pot iubi din nou? Am avut numai decepti pana acum nu am intalnit si eu o persoana sa pot spune ca iubesc cu adevarat si ca intr-adevar simt ca sunt iubita! nici macar nu stiu cum e adevaratul sentiment al iubiri! sa simti ca cineva te iubeste nu ca te doreste doar,cum prind incredere in mine sa pot simti asa ceva daca eu niciodata nu cred ca am fost iubita cu adevarat, cum iti dai seama ca iubesti cu adevarat sau ca esti iubita? Va rog care ati simtit iubirea spuneti-mi si mie, cum e acel sentiment cum iti dai seama ca esti iubita? ca tare rau e sa nu ai incredere in tine si in cei din jur.Va rog sfatuitima...pup pa toata lumea

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea..hm! Cu siguranţă nu e ca în basme sau ca în majoritatea filmelor de dragoste,aşa că nu îţi face iluzii mari.

În schimb,când iubeşti ai mii de fluturi în stomac când vezi că te sună sau că ţi-a trimis un mesaj,îţi bate inima de mai că-ţi iese din piept când îţi spune că te iubeşte,tresari şi te îngrijorezi foarte tare când trec ore-n şir şi nu te sună,îi simţi lipsa imediat după ce ai plecat de la întâlnire,eşti capabil să faci multe pentru acea persoană,chiar FOARTE MULTE, zâmbeşti mult când e în preaşma ta sau când vorbeşti cu el, suferi enorm de tare când vă certaţi...şi îţi dai seama că te iubeşte, doar privind în ochii lui.

Simplu, nu?big grin

| Micuta55 a răspuns:

Ba nu, nu poti sa zici ca nu ai incredere in tine. Doar nu ai gasit persoana potrivita, alaturi de care sa-ti zburde fluturasii prin stomac. Eu de exemplu m-am indragostit si la prima vedere, dar si cu timpul, totul depinde de baiatul care va fi linga tine si toate intentiile care le vei avea. La fiecare persoana difera simptomele. Dar dragostea e atunci, cind esti gata sa faci orice ca sa fii cu el. Numeri in sir secundele inainte de a veni la tine, mesaje la miezul noptii, gindul ca-ti va fi sot si asa mai departe, iar cel mai placut ar fi ca sa raspunzi cu acelasi tact persoanei care-ti face cu ochiul, sa nu ofensezi, te indragostesti de baiat in timp, depinde cum te va curta. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita?

| alinussa a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat esti dispusa sa faci orice pentru acea persoana si abia astepti mereu sa-i auzi vocea, sa o vezi.