| Cosmina_6225 a întrebat:

sunt noua p'aici dar am vazut multe inrtebari si raspunsuri folositoate care m-au ajutat foarte mult! acum as avea si eu o problema:in clasa mea sunt vreo' 3 baieti care ma plac foarte mult dar mie nu imi place de niciunul dintre ei si ei stiu ca mie nu imi place de ei dar ei tot nu ma lasa in pace adica in ore imi trimit biletele gen "vrei sa fi cu mine?" sau mai este un "joc" (nu stiu cum se numeste) in care se scriu 10 nume de fete si 10 nume de baieti si apoi trebuie sa puna nr diferite la fiecare nume ( de fete sau baieti) si la fiecare 10 fete si numele meu este pus pe foaie si baiatul respectiv(care ma place) pune acelasi nr si la mine si la el gen, sa-mi dovedeasca mie ca vai ne potrivim, am incercat sa-i indepartez pe toti de mine cu faptul ca vorbeam cu o prietena despre un baiat de care imi place, si am incercat sa-i fac sa auda si ei ce vorbeam eu cu prietena mea, dar ei tot nu renunta sa ma faca sa fiu cu unul dintre ei adica sunt atatea fete de care pot sa se indragosteasca, intrebarea mea este:ce ar trebui sa fac sa-i indepartez de mine?

(sper ca ati inteles despre ce am scris mai sus, si nu v-am plictisit)

va rog sa ma ajutatiiiiiiiiipuppy dog eyes :*

FUNDAAAAA

Răspuns Câştigător
| D0zzz a răspuns:

Ii ignori, te faci ca nu ii auzi, nu ii vezi, nu ii simti, ca si cum nu ar exista. Ar trebui sa te lase in pace asa. de multe ori functioneaza. Daca nu, spune-i doamnei diriginte.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-le ca ai prieten,unul inventat,nepotul vecinilor,varul unei prietene,ma rog, imaginatie libera!
Nu ca ar fi frumos sa minti, dar ei se afla in competitie ca sa-ti castige favorurile.Cum vor afla ca ai pe altcineva, se vor simti jigniti si te vor "parasi"...
Mult noroc!

| mgtow a răspuns:

Trebe sa pui alti baieti care sunt amici de treaba sa le dea o lectie asa te vor lasa impace.

| hitman_5613 a răspuns:

Fa-ti un iubit si daca nu merge... incearca sa ii cuplezi cu altcineva si o sa te lase in pace! cel putin asa cred
nu spun din experienta
eu daca nu ma place o fata, o las in pace nu o sacai la cap, stiu ca mai exista fete pe lumea asta(P.S.inafara de fata pe care o plac mai nou, nu prea am primit refuzuri, in plus fetei noi nici nu i-am spus inca ca o plac)
incearca sa le dai o predica despre faptul ca mai sunt destule fete pentru ei. Mult noroc ( si eu tot 13 ani am deci ar trebui sa mearga)

| BrunetteBia a răspuns:

Ar fii urat sa ii ignori ca ai putea sa ii ranesti si nici asa nu o sa fie bine, discuta cu ei cel mai frumos si vezi ce poti sa rezolvi si or sa inteleaga ei... :*

| Cosmina_6225 explică:

Am uitat sa mentionez ca am 13 ani big grinbig grinbig grin