| jonnnyyy a întrebat:

Buna tututror. Am o mare intrebare, si as dori cat mai multe raspunsuri, atat din partea fetelor, cat si a baietilor. Am 21 de ani si, problema este foarte stanjenitoare pentru mine. Daca sunt cu o fata in brate, ne sarutam, una alta. ajung sa imi dau drumul foarte repede, sunt foarte excitat.Nu pot sa ma controlez si nici nu ajung la actul sexual ca eu sunt deja gata. Iar daca ajung la actul sexual, intr-un minut sunt terminat. Ce as putea face? nu stiu, orice raspuns este bineprimit.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Problema ta este ejacularea precoce si solutia sta in autocontrol.

Te rog foarte mult sa citesti cu atentie materialul din link-ul de mai jos,exista o inlantuire fireasca a lucrurilor, un crescendo de care trebuie sa fii constient, astfel incat, cel putin in acest domeniu, sa poti detine tu controlul.
Citeste aici:

http://www.seximus.ro/articole/ejaculare_precoce_1.php

Sa-ti fie de folos!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti deveni expert sarind peste aceasta etapa de incepator, etapa care este absolut normala si in cazul tau.

| ywar a răspuns:

Pai lipsa de experienta, pai varsta in care hormonii sunt la cote inalte, pai mangaierile care uneori sunt foarte indraznete... Ce e de facut? Trebuie sa o luati treptat si sa incercati sa faceti gesturi tandre pana cand tu simti ca te apropii periculos de mult de acel punct in care nu te mai poti opri. Nu atingi acel punct ci te opresti putin din mangaieri, sarutari etc. Dupa ce "pericolul" a trecut reincepeti si apoi la o noua senzatie de apropiere de acel punct va opriti, si tot asa... In timp vei rezista mai mult. Bafta

| Alcyon a răspuns:

Masturbeaza-te si tu inainte.

| darriya a răspuns:

Incearca sa-ti controlezi emotiile.