| aanaaaaxqq a întrebat:

Buna. Urgent am facut un test de sarcina clearblue aparea negativ, m-am uitat iar peste 15min era negativ, iar m-am uitat peste cateva ore si a aparut o linie neclara, ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Cel mai probabil este negativ. Testele de sarcina au un timp limita in care afișează rezultatul corect. După ce trece acel timp, nu mai contează ce arata, deoarece nu mai are relevanță. Am căutat pe site-ul crealblue și scrie asta: "Citiți rezultatul în următoarele 10 minute de la efectuarea testării. Ignorați orice modificare a rezultatului obținut." Deci daca în primele 10 minute a arata negativ, atunci acesta este rezultatul. Ce ai văzut după 15 minute-o ora nu mai contează. Totuși, daca nu poți să stai liniștită, poți să mai faci un test peste câteva zile, că sa te convingi

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim dragă nu suntem doctori, fa ti programare la ginecolog si el stie.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca-i facut eronat si inutil.

Repeta testul DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca s-a fie facut corect si sa arate realitatea!

| Emilian65 a răspuns:

Daca de doua ori a iesit negativ, rezultatul final este cel negativ.

| Lioana a răspuns:

Inseamna ca nu ai rezultatul in seara asta. Iti recomand sa refaci testul. Dar nu la ore de seara ci cu prima urina de dimineata.