| TheGirlGood a întrebat:

Bună.Vă rog să mă ajutați.În câteva zile se apropie primul meu sărut.Îmi poate spune cineva cum e și ce pași trebuie să parcurg..Nu aș vrea să mă fac de rușine.Mulțumesc.Aștept sfaturi.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care iti vei da seama ca urmeaza sa fii sarutata tu doar inchide ochii, intredeschide buzele si lasa-te in voia iubitului. Vei ramane surprinsa cat de simplu si usor vei deprinde tehnica de a te saruta ulterior. Succes.

| Oana92 a răspuns:

Sa te lasi dusa de val, nu exista o reteta sau o lista de actiuni necesare. Si sa ai grija la igiena!

| Silkin_Ana_1995 a răspuns:

Nu trebuie sa respecti anumiti pasi. Totul vine de la sine. Insa pentru orice caz, uite:
Relaxeaza-te!

Cea mai importanta regula pentru un sarut frantuzesc reusit este sa fii relaxata. Daca tii buzele sau limba prea incordate, este posibil sa ai parte de cateva episoade stanjenitoare in timpul sarutului, care vor strica momentul. Acestea trebuie sa fie flexibile, pentru a se darui in totalitate si pentru ati putea explora in voie partenerul.

Alege pozitia corecta pentru un sarut frantuzesc

Daca te pregatesti sa-ti saruti partenerul, inclina capul usor intr-o parte, pentru ca va fi mai usor sa va miscati, iar nasurile nu va vor mai sta in cale. Pozitia trebuie sa fie una confortabila, pentru a experimenta un sarut lung si pasional, fara dureri de gat.