| MarioMario233 a întrebat:

Bună, vreau să vă cer părerea. Am 16 ani, iubita mea are 15, ne iubim foarte mult, sau cel puțin așa simțim. Vorbim de 5 luni și ne place extrem de mult unul cu altul. Dar pe ea nu o mai lasă părinții să vorbească cu mine, a pus o să îmi dea block peste tot, mi-a scris maică sa, ca o să îi schimbe cartela, să o las în pace ca să nu afle tatăl ei ca o să ne facem probleme toți și așa. Ce mai pot face? Mai e ceva de salvat?

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca as avea o fata de 15 ani, nici eu nu as lasa-o sa aiba iubit. Sunt doua feluri de adolescenti...cei cuminti, care invata si isi construiesc un viitor frumos, si cei care incep sa se calareasca de la varste fragede, carora evident ca nu le mai poate sta mintea la carte si care odata ajunsi adulti, tot ce pot obtine de la viata, este un job bazat pe multa munca fizica si platit cu salariul minim pe economie.
Daca o iubesti asa cum spui, lasa fata in pace, pentru ca parintii ei stiu ce-i mai bine pentru ea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ea este minoră, si tu la fel, cel mai bine lasa o in pace, cauta sa faci ceva util ca daca mama ei anunța politia vei avea mari probleme inchisoarea te maninca, stai cuminte si pune mina pe carte lasa minorele ca nu sunteti la varsta la care sa face ti sex, iar daca tu esti mai mare ca ea cu atit mai mult stai departe de fata aceasta ca ea nu este inca aptă de sex.

| mihai69 a răspuns:

Da. Doar să ai răbdare. Și imaginație.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă părinții ei nu te vor, nu ai ce face.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dacă o iubești atăt de mult. Așteaptă să implinească 20 de ani și dă-i un telefon

| TheGentleman a răspuns:

Are părinți foarte stricți se pare. Care procedează complet greșit. Iubirea adolescentină este un proces firesc și sănătos.

Încearcă să discuți frumos cu maică-sa să încerci să aflii care sunt motivele pentru care se comportă așa.

în paralel citeste asta https://totuldespremame.ro/......parintilor

Și dacă ai Netflix vizionează Sex Education

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Complicat... Asa zisa iubire e zburdalnica. Nu stiu cat e iubire, cat mai degraba forma de a invata sa iubesti. Nu ma refer la sex, desi e important si acest lucru. Sa nu uitam ca sunteti amandoi foarte tineri, hormoni in exces si lucrurile pot degenera repede,.
Nu dispera. Da, poate acum ti se pare un capat de lume. Parintii ei sunt protectivi, sunt parinti de fata. E normal. Altfel as spune ca daca ai fi in locul dansilor ti-ai face griji. Cu siguranta va intalniti. Poate pe ascuns, dar va intalniti. Folositi aceste momente. Nu va faceti juraminte. Curand focul va trece.