| dincolodevise a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de genul"candva iti vei da seama cine te-a iubit "sau"candva iti vei da seama ce ai pierdut"...mai vreau statusuri triste, de indiferenta, mai frumoase, nu cele pe care le intalnim peste tot. mersi si dau funda la cele mai multe si la cele mai frumoase.

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Da, esti unic. Dar nu mai esti unic si pentru mine.

Trec toate, asa se spune, insa nimic nu trece fara sa lase urme.

Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``.Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci.

Te iubea ,fraiere ! Chiar te-a iubit.Priveste-o acum dar stai departe.Ea nu te mai vrea.E mult prea tarziu pentru regrete .Te-a uitat ! Nici nu poate sa te mai ierte.

Vi • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna`!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Doamne… fă-mă pasăre să mă pot căca pe toţi rolling on the floor)

opusul vietii nu este moartea ci indiferenta!

sa poti sa fii tare , chiar daca inima te doare sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange . aceasta este arta de a invinge.

iti va fi dor poate'ntr'o zi cand , auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin.==> destinul meu e altul

"Nu am nevOie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc aCum !
Regreti?Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa mai vin.tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\
•De Ce Ma Sarutsi Asa?Oricum Astazi Vei Pleca.Nu Vreau, Nu Vreau Mila Ta,Stiu Ca Ai Pe Altcineva!•

Hai gata , ajunge , iti dau voie sa taci . Nu plange , nu se merita stiu ca te prefaci. :

Ma simt ametita , inchid ochii si respir , si dintr-o data ma trezesc plina de-amintiri `

Crezi ca te iubeste ? ` Nuh` . Crezi ca te vrea pe tiine . ? Are o printesa ca mine . Ti-a zis ca te vrea ? Mintsea` Vrei un sfat ? Nu mai comenta`

Fii constient ca daca plec,plec defintiv. Stii cum sunt.Stii ca n-am nevoie de un motiv solid

Nu faci nimic. Ai impresia ca eu stau sa te astept. Dar defapt eu ma indepartez incet.Te uiti atent . ma privesti cu regret. asupra mea nu vei mai avea nici un efect!

Esti jalnic si o sti prea bine!Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine!:-“ Urate`ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!:

Sa nu plangi daca il vezi cu alta pe strada.Ce dreacu ,fata.Tu esti cea mai important.a

Are o aura ce te`atrage Stie ca o placi de`aia nu te lasa in pace E atat de tacuta . Misterul iti provoaca o privire pierduta

Le tine pe restu` la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vre-o zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.:-

Nu face dintr`o persoana totul . Pentru ca atunci cand va pleca, vei realiza ca nu mai ai nimic.

Crezi ca Totu` iti Apartine. Potzi sa Ai Orice. Insa Nu Shi` Pe MiNE

M`ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de`ales!Dar`a venit altul.Mult`mai bun`Bineinteles

sta cu tine si se gandeste la mine...se uita la tine dar ma vede pe mine...te saruta pe tine si ma simte pe mine ,inchide ochi alaturi de tine dar tzeapaaa ma viseaza pe mineeeeee

Nu mai sunt copilul cu slabiciuni de alta data . Acum sunt slabiciunea altora cu caracter de piatra

–>Cu tacerea mea te’am chinuit . Nu te sunn nu fakk nimic :X meRitssi sa fii Pedepsiitt.:X La ktt de mult miai gresit

Te uiti ca fraieru`in trecut . Si-ti dai seama ce-ai pierdut . Ma vezi ca zambesc frumos . Si-ti dai seama ca ai fost cel mai mare prost

degeaba spui ca ma iubesti cand azi vi si maine pleci ... tu cu alta te intalnesti ...si pe mine kipurile "ma iubesti

Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"; asta daca nu o faci deja. Niciodata n-ai sa poti uita. Degeaba incerci, degeaba te minti; Inima ta este inca a mea!

Nu ma atinge,nu plange,si stii ceva?Lacrimile tale nu mai au de mult efect asupra mea…

Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea

"Imi place vrajeala ta,dar sa nu intelegi gresit!Dak tzi’am zambit nu inseamna ca m’ai prostit!;

? Cu indiferentza ta` M`ai facut mai tare` Acum nu`ti convine` Dar incet, incet` Calc pe urmele tale` Si abia acum vezi si tu` K indiferentza doare ! ?

AcUm DuTe!Fa Ce VrEi !DaR Sa Nu MaI Ai TuPeU Sa PrIvEsTi In OcHiI MeI.:

Dureaza doar cateva secunde sa deschizi rani profunde in inima celor pe care ii iubesti.dar dureaza mai mult pentru a le inchide!

daca vrei sa fi fericit o clipa, razbuna-te. daca vrei sa fi fericit o viata, iarta.
Origoliul meu e mare! N’ai decat s’o’ncerci cu mine.Daca pleci sti bine.Nu ma mai intorc la tïne!

Cand zic gata,pai chiar e gata! N’o sa sterg tot ca sa’ti iert fapta! Sunt solutii.Exista mereu alta.Imi pare rau doua zile Dupa care gata! Uit trecut! Uit timp pierdut! Uit sentimente! Uit tot! Da’ nu uit de antecedente.Trec peste orice momente!

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Imi place cum zambesti.Imi place cum iubesti.perfect! Imi place cand gresesti. Ca-mi place cum ma faci sa te iert.

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea Stiu ca o sa-ti gasesti pe altcineva.

"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

O femeie ofera sex pentru a primi iubire. Un barbat ofera iubire pentru a primi sex.

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic. iar daca am pierdut ceva inseamna ca nu`mi trebuia

Urasc cand trebuie sa raspund : " NIMIC ! " , cand de fapt as vrea sa spun atatea .

O despartire e precum o oglinda sparta` . Mai bine o lasi asa,decat sa te ranesti incercand s-o repair

Noaptea trecuta o lacrima mi s-a prelins pe obraz; am intrebat-o : " De ce ai aparut? Mi-a raspuns : "Este cineva atat de special acolo, in ochii tai, asa incat nu mai era loc si pentru mine

Si cu toate ca am pus punct spunand ca s'a terminat sufletul va spune'n gand: "n'am uitat"

Cand totzi se asteapta sa`mi dau cu parerea...Eu raman in tacerea mea.si le admir neplacerea.Ei raman surprinsi eu sunt o fire vorbareata dar mai am si eu astfel de momente in viata... Curiozitatea ii trage in jos.pacat ca eu nu simt acel miros

Ce usor e sa-i faci pe oameni sa creada o minciuna si ce greu e sa le-o scoti din cap !

Pentru El esti doar o simpla fata , Mai mult de atat n`ai fost niciodata.`!`El la tine nu tine ,De atatea ori te-a facut sa te simti un nimeni [;

Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, un baiat care sa ma stranga tare in brate, un baiat care sa se uite in ochii mei fara a`mi spune nimic iar eu sa inteleg totul

Dintr-o data te-ai schimbat.Mi-ai dat de gandit, ceva s-a intamplat.Nu stiu daca-i vina mea.Ca te-ai plictisit sau iubesti pe altcineva?!

"♥La prea multe sentimente nu pun botu,instinctul meu pervers ma face sa vad de la sine totul nu sunt marioneta ta imi voi atinge scopul.,,multi ma copiaza ,putini ma egaleaza♥"

Esti printesa, dar viata nu iti e regala. El te minte, te inseala duce o viata ilegala. Vorbeste prost la lume.Tu-l suporti cand face anumite glume. Nu-s bune, prietenele tale nu-s nebune. Cand zic ca el uneori nu spune pe nume.

Vorbe Spuse`n Vant.Cuvinte Irosite.Au Fost Doar Abureli.Dar Le Voi Tine Minte.

Iubeam totu la el.Imi placea cum zambea,cum mergea .Imi placea sa ma uit la el cum fuma,ii iubeam stilul,cum se imbraca .

Iar el mereu va spune` . Tu m`ai inselat . Iar eu` voi raspunde . Tu m`ai provocat` !
In continuare crezi ca tot iti apartine.Poti sa ai orice, insa clar nu si pe mine !

O fata speciala nu o intalnesti la orice pas.Cand nu mai ai sperante ea te scoate din impas !

Baieti ca tine gasesc peste tot.Poti sa pleci ma doare-n cont...hai pa ramai cu bine , vezi ca intreaba curvele de tine.dintre toate pustoaicele eu ti-am mancat zilele :X

Te tin la distanta , ma prefac ca nu-ti dau importanta stiu situatia-i complicata sunt o fta rasfatata :X

Continua sa faci pe proasta, ca o faci bine !Chiar daca-l ai langa tine , ramai cu resturi de la mine !

Nu sunt rea sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita.Hai sa facem o incercare sa vedem care pe care :X

Va veni timplu sa vorbim din nou , eu o sa ard de multe tie o sa-ti para rau !

Ma urasti dar tiila mine , am respingi da mori dupa mine :X

Cu toate faptele eu voi fi singura care nu o sa-ti intoarca spatele

Mai stii ?Iti placea sa ma vezi rzand.Eu cu tot cu zambetul am ramas , tu tot cu mine-n gand !

40. M`am saturat!Lui nu`i pasa…acum nici mie…El si-a batut joc…acum si eu…si cu toate astea…Inka il iubesc…mai mult pe zi ce trece…pleak… Lasam`n pace…nu ma mai face sa sufar…
41. Am fost proasta. si-am gresit. Acum ma pish pe toti prietenii care m`au folosit!
42. Te iubesc…! Cat?Cat vrei tu! Cand?Cand vreau eu!
43. "Chiar daca acum spui ca’ti pare rau,imi pare rau si mie dar stii,desi focul nu s’a stins usor devii,ceva din trecut,care a trecut,gata stiu te’am pierdut"
44.N`am , nu vreau , nu stiu , nu`mi pasa ! \dancing
45.se iartaa…dar nu se uitaa lucrurile care doOr
46.haii sa mintsiim ca totuu`ii perfect oh go on
47.oaMenI p` kre` crEdEai ca`i cUnOstI akUm sUnt sTrainI . vIse la kre` sPerai akUm sUnt dUar amIntiri.rolling eyes"
48"A UITA nu inseamna ca nu mi amiNtesc…iNseamna ca imi amiNtesc fara sa sufar."
49 "Ai momeNte iN care te simti "proasta" pentru ca ai avut iNcredere iN ciNeva atat de nepasator."
50.Cine stie daca’si mai amiNteste de miNe. CiNe stie daca isi mai amiNteste de NOI. poate se gandeste la miNe. poate la alta. poate iNca mai traieste pentru Noi,?!"
51.""E aiurea .`sa te minti.`sa crezi ca poti. .peste noapte frate.`sa simti aceleasi sentimente.`frumoase pentru ea.`ca pe acelea pe care le simteai cu fosta~""
52.De cE ii iubIm pE ceI carE ne ranEsC?sI ii ranim pE ceI carE ne iubEsC ?De cE ii aDoram pE ceI carE nE iGnOra ?sI ii iGnOram pE ceI carE nE aDora ?
53.Cand iti va fi rau…sa iti aduci aminte de gandurile mele ptr tine…sa iti aduci aminte ca ti-am vrut doar bine…
54." Nu conteaza cat ma iubesti… atata timp cat te prefaci… "
55. "uneori,ma intreb: "unde esti?ce faci?cu kin t intalnesty?"sad cu ce cuvinte as putea mai ujor sa`ty spun ca me door…."straight face
55"Aude ce vrea`. intelege numai ce`i convine`.oftica`te ca nu o doare de tine."
56""Ce poti sa faci cand visele pier`?Ce poti sa zici cand nu mai ai cer`?Ce poti sa faci cand dragoste-i scrum`?Incerci sa te gandesti la un alt drum`?!…"
57. Nu snt genu` care sa planga . Pot sa n`am nimic,tot o sa`mi ajunga.
60."Aude ce vrea`. intelege numai ce`i convine`.oftica`te ca nu o doare de tine."
61.Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, ca tine`. |"""
62.Poate ca intotdeauna am fost prea buna` … Dar acum imi permit sa te *** direct in guraaa`
63. "Poate am stat deoparte,poate,cand ai fii vrut sa`ti fiu aproape…Si poate acum pe strada in loc de "Buna" sa`mi spuna: "Poate acum te-as fii tinut din nou de mana"…""
64.Mai sec ca orice vin e ca poate acum te tin de mana, si peste un an sau mai putin ne trezim ca nu mai stim de fapt cum sa ne ocolim… !
65. "[am inteles ca nu-i usor sa pierzi Ce ai fi vrut sa fïe pentru totdeauna.]
66."Mai p0t sChimba cva? Sau deja s`a terminat?Puteam fi feriCita da` 0rg0liu` nu m`a laSat"
67. Durerea te-a maturizat,te-a pus pe gânduri. Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri. Stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri.":"
68. "Poti sa o iei cum vrei Tu.Nu mai conteaza Baiatul isi vede de drum si fata inca viseaza"
69. "E doar ceva de moment.Ceva ce te Face dependent smugsmug!"
71. "As da tot ca zâmbetul de pe buze sa nu îti dispara"
72. esti jalnica si o stii prea binee…nuh ma urâ ca sunt my bunaa ca tinee,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu’ dupa mine si atunki cand e cu tyneee….

Mereu imi reprosezi ca sunt rece si rea…. dar uiti ca tu m-ai invatat sa fiu asa.

1 răspuns:
| edytzzu1 a răspuns:

Valoarea unui lucru o observi numai dupa ce ai pierdut acel lucru.
Dragostea e mai puternica atunci când te face sa suferi mai mult.
Prima iubire poate fi socotita si prima durere
Câteodata, numai pierzându-i pe cei pe care-i iubesti, simti cât îti sunt de dragi
Decat sa inseli sinceritatea unui om mai bine paraseste-l!