| Alinutza_8819 a întrebat:

Buna vreau si eu parere de-a voastra de ce tiganii sunt marginalizati de noi romani.

Am auzit ca, la tiganii nu este voie sa ia de nevasta o romanca dar atunci de ce foarte multe romance sunt maritate cu tigani si sunt chiar foarte fericiti.

As vreau si eu sa vad ce parere aveti voi despre tiganii sau de ce nu sunt acceptate relatile tigan-romanca, sau invers.

Oare nu merita si ei sa fie priviti altfel de noi, sa nu ii mai marginalizam atat.Sunt si tiganii bunii care merita sa-i respectam.

32 răspunsuri:
| Prinnnntesuika a răspuns:

Nu Toti Sant la fel!

| PedroXYZ a răspuns (pentru ciuby33):

Măi borâtur@, de unde ți-a venit ideea creață că românilor le pasă de ce credeți voi sau, și mai și, că vă vor "respectul". Ce respect să dați voi, scursur! lor? Auzi, 90% din români fac crimele din afară. Cât tupeu de jigodie borât@. Nu, aceia sunteți voi, cei care vă dați "români" pe afară, deși sunteți țigani 100%. Nu vrem niciun "respect" de la voi, ci să vă cărați înapoi de unde ați venit - în India. Și să încetați să mai ocupați ilegal această țară.