| Georgy_2066 a întrebat:

Buna tuturorhappy
Vreau sa va cer o parerebig grin
Am inceput o relatie cu un baiat, doar ca el este tigan si eu sunt romanca.Este adevarat ca nu sunt acceptate de catre ei astfle de relatii? Este curat,educat, cu bunul simt.I-am cunoscut si pe doi dintre unchii lui si s-au comportat foarte frumos frumos cu mine.El de foarte mult timp a vrut sa fie cu mine dar a avut prietena si eu aveam prieten.Si pana la urma am ajuns sa fim impreuna.Se comporta foarte frumos cu mine, poate mai frumos deact s-ar comporta un roman.Doar ca sunt in dubii in legatura cu conceptiile tiganilor ca nu v-or romance.Este adevarat? Eu cunosc tigani care s-au insurat cu romance si sunt foarte fericiti impreuna.Pana la urma sunt si ei tot oameni.Voi ce parere aveti?
Fundita:*

9 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Depinde de tigan si de familia din care provine.

| ζøvعღ a răspuns:

Nu e o regula ca un tigan sa se insoare cu o tiganca sau un roman cu o romanca. Dragostea nu tine de religie, etnie, varsta etc. Daca va iubiti si tie iti place, de ce nu? Sa fiti fericiti:*!

| djfanta23 a răspuns:

Toti 'tiganii' pe care ii stiu mi-au spus ca vor romance laughing

| Woodenpints91 a răspuns:

ţiganii nu sunt oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ungurii nu acceptă relaţiile dintre o fată româncă şi un băiat maghiar. De ţigani nu ştiu ce să zic, nu cred că staborul are ceva împotrivă. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da accepta!
chiar daca ei mai injura si au obiceiurile lor tigancile se imbraca decent, cu fuste lungi.
Acum tiganii sunt romanizati, sunt care vorbesc frumos.Nu iti fa problema!
Daca e sa ii cunosti familia, imbraca-te decent nu cu fusta scurta sau mai stiu eu ce!
Fii tu! nu te da alta persoana:*
Daca va iubiti continuati!happy:8
Succes!

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Sincer nu stiu dar daca voi va iubiti continuati relatia

| Anamaria1234567 a răspuns:

Buna. Sa-ti spun din ce cauza nu sunt de acord tiganii cu fetele noastre : ei considera fetele noastre curve, ca umbla dezbracate pe la TV, etc. Dupa cum ai observat ele din fuste lungi si salvari nu ies. Dar daca este o familie romanizata, s-ar putea sa ai noroc. Fa cunostinta cu ei. Si vei vedea cum sunt. Mult succes.

| Mysecretlove a răspuns:

In primul rand vreau sa te felicit pentru ca dragostea nu are varsta, marime sau culoare. Mie sincer nu imi plac tiganii dar sunt si ei oameni ca toti iar unii sunt mai curati si educati ca romanii. Acum depinde si de familia lui. Daca sunt tigani din aia care stau in satra, fuste lungi, obiceiuri ciudate s ar putea sa nu te accepte dar daca sunt o familie de oameni normali ( ca pana la urma oameni sunt si ei ) nu vei avea probleme. Ascultati inima pentru ca lumea este rea si vorbeste mult happy succes in ceea ce vei face in continuare si ascultati inima nu gura lumii. pupici:*