| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa ma sfatuiti in legatura cu o problema ( de dragoste laughing ) si sper sa nu radeti de minelaughing
Deci.am in clasa un baiat ( parca il iubesc, parca nu laughing, dar prin tot ce fac se pare ca da ) si parca si lui i-ar placea de mine deoarece, mereu cand il scot profesorii la tabla se uita numai la mine si zambeste, acelasi lucru s-a intamplat si azi l-a scot doamna la harta sa arate cv... si el se tot uita la mine si a uitat ce trebuia sa arate si iar i-a mai zis profa laughing si iar s-a intimidat si i-a zis profa : tu te-ai indragostit laughing, si colega mea de banca zice "s-a indragostit de Diana (adica de mine ). Acum trecem peste toate astea si sa va mai povestesc : ieri (, ma rog e prea mult de explicat cum s-a intamplat si o sa zic pe scurt), el nu voia sa dea drumul la o "matura" si eu am inceput sa-l gadil pe la burta si eu l-am intrebat asa la prosteala da zi ca NU ti-a placut(atunci cand l-am gadilat) laughing si el a zis "ba bineinteles ca mi-a placut", zice el "m-ai excitat " laughing rolling on the floor rolling on the floor eu am inceput sa zambesc si el la fel si etc... si mereu prin pauze el si-o cauta, adica vrea sa ma duc la el sa-l bat ( bineinteles ca la prosteala sa fim mai apropiati) si mereu ne batem ajungem pana la imbratisari laughing, e fain tot ce se intampla cu el la scoala, chiar imi place de el, e asa frumoss ( parca nu stiu sigur ca il iubesc, deoarece sunt sigura ca daca in vacanta nu mai vorbesc cu el il uit, dar pre-o parte nu cred ca il uit mi-a intrat prea tare in inima ). azi cand am plecat acasa, a plecat cu prietenul sau si ii zice prietenul ala a lui " asteapta-ma colegutule, dar zice el ( baiatul pe care il plac thinking ) da te astept dar si pe coleguta ( adica pe mine ) da ii zic eu " mai mult pe mine decat pe prietenul tau" da zice el " normal ca pe tine".
Acum intrebarile mele sunt :
-credeti ca el ma iubeste? thinking ( asta chiar as vrea sa stiu- pentru ca nu sunt sigura pe mine )
- si cum as putea reusi sa ma combin cu el ( chiar imi doresc foarte mult )? as putea sa profit maine ca sigur el va veni in banca cu mine deoarece nu vine colega mea de banca si a mai stat cu mine si cand ea nu a venit la scoala
( sper ca nu v-am plictisit cu mica/marea mea problema, stiu ca e lunga dar nahh asta e!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te place, de fapt sunt sigura de asta si daca esti mai curajoasa ii poti propune tu sa va combinati

| ComatoseWine a răspuns:

"Semnele" pe care ni le spui noua eu le fac in fiecare zi cu toate colegele frumoase si nu imi place de niciuna din ele.Eu le zic in plus ca nu mai pot fara ele si ca ma gandesc mereu la ele.Asa ne amuzam.Si cand esti la tabla normal ca se uita la tine.Toti copii se uita la cel de la tabla si cel de la tabla se uita la colegi.Toata lumea vede dragostea peste tot.Dar cine sunt eu sa iti spulber iluziile?! Incearca, cine te tine?!

| neutrino a răspuns:

Sigur el te iubeste. Maine sa-ti pui o rochita.

| Love4Music a răspuns:

Ii spui ca iti place de el si atunci vezi daca si el te place. Daca nu iti da un raspuns pe moment lasa-l un timp sa se gandeasca

| BogdăneI a răspuns:

Pai in primul rand nu poti sa spui ca "il iubesti", doar ai o simpatie pentru el.Din ce ai spus tu ca "si-o cauta" cred ca te place insa am impresia ca e putin timid si nu o sa faca primul pas prea curand. Deci maine poti vorbii cu el daca spui ca sta singur in banca...ia-l si tu in brate..de gat..si lucrurile vor venii de la sinebatting eyelashes. Succes cu el! Fundita?; 3

| rekinu94 a răspuns:

Pai comportate tot asa in continuare el va trebui sa faca primul pas nu tu,normal ca te place,din tot ce mi-ai zis te place, dar de iubit? Nici tu nu-l iubesti...E doar o atractie forte mare intre voi, simti ceva fluturasi in stomac asa-i? Acea senzatie este de fapt o atractie foarte mare pentru acel baiat, simti ceva in suflet ceva foarte frumos, dar in niciun caz nu e iubre.Iti place foarte mult de el, iubirea inseamna altceva, cum simti tu e trecator, dar poate sa devina in dragoste in timp daca o sa fiti impreuna.Cum sa-l combini?
Vorbestei frumos ca si pana acum, daca ai id lui de mess sau nr de telefon cheama-l afara daca nu o face el, faceti lucruri impreuna, baga-i dume sadNu vrei sa ma ajuti sa-mi fac...),( Nu vrei sa vi cu mine...) chestii de genu asta si asa iti garantez ca veti fi repede impreuna.
Succes, daca mai ai intrebari am sa-ti raspund cu placere.
O zi placuta iti doresc!

| kynet a răspuns:

rolling on the floor))) ai sa imi bag pla... uneori stau si ma intreb care e mai prost : eu ca intru aici sa rad de "adevaratele probleme ale indragostitilor " sau voi astia de scrieti penibilitatile astea infecte

| DimiSiAtat a răspuns:

Tu dai sa inteleaga ca il placi. ochisori ulci. si normal ca te place... pune prietena ta sa-l pescuiasca ca sa ali adevarul...