| cristina_9853 a întrebat:

vreau si eu sa stiu niste solutii pentru cresterea parului, imi pica f mult par...

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă o masă din ulei de ricin, gălbenuș de ou și vitamina A (fiolă) și o aplici pe pielea capului și pe lungimea firul de păr și după 2 ore te speli cu un șampon de calitate (Gerovital, Farmec, etc.). Masca o aplici o dată pe săptămână, apa de spălare nu trebuie să fie foarte caldă dar nici rece, evită folosirea fixativului, gelului sau cerei de păr ori lac!
Primele efecte vor apărea după 2-4 luni de folosire. Dacă nu apare niciun semn pozitiv, mergi la dermatolog.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| niki a răspuns:

Cumpara-ti petrol cosmetic, se gaseste mai greu, si il amesteci cu galbenus de ou, si ti-l aplici pe parul umed si curat! cat ai masca pe par sa nu iti acoperi capul cu nimic! bafta

| Colla a răspuns:

Parul iti pica de la placa sau sampon cu prea multe chimicale nu stiu exact. Ia o pauza de la astea si spala'te des pe cap pentru ca parul creste la apa si soare exact ca o floare!winking

| Aida_2733 a răspuns:

Incearaca produsele de la gerovital plant un sampon regenerant:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex? ca tot esti la categoria dragoste& sex. Unele lucruri sunt facute sa fie respectate. Fi de acum inainte unul din romanii inteligenti care au habar sa posteze calumea o intrebare pe TPU. o zi buna!