| Cătăx3 a întrebat:

vreau niste solutii sau remedii pentru cresterea parului.

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Inainte de fiecare spalare, maseaza scalpul cu ulei de ricin si apoi acopera parul cu un prosop, stai asa minim 30minute (daca poti mai mult si mai bine), apoi spala parul ca de obicei, insa minim 2 samponari ca sa se duca uleiul din par. Uleiul de ricin stimuleaza cresterea firului de par. Si evident, ceea ce nu vrei sa auzi: trebuie sa-ti tunzi parul. Atunci cand este despicat, fugi si tunde-te, daca ai sa stai cu fire despicate, parul desi creste de la scalp si ar trebuie sa se "lungeasca" nu o va face pentru ca varfurile tocite se rup si automat ramane aceeasi lungime. Nu e obligatoriu sa te tunzi o data pe luna, insa atunci cand isi fac aparitia varfurile despicate e recomandata tunderea. Succes si rabdare, parul necesita timp pentru a creste happy

| uca_1023 a răspuns:

Masatul radacinilor parului cu ulei de ricin, masile cu diverse uleiuri printre care si uleiul de ricin, sunt foarte bune, poti pune si ulei de masline, si/sau ulei de cocos, oricum, cel de baza e cel de ricin cand e vorba de cresterea parului. Mai poti lua si pastile de complex de B-uri, sau pastilute de drojdie ( contine B-uri ), si sunt foarte bune pentru par si unghii, si chiar iti face un par sanatos si viguros in timp big grin
eu folosesc uleiul de ricin si pe sprancene si gene, si rezultatele de asemenea se vad, asa ca in timp se vor vedea si la tine :*

| justme2846 a răspuns:

Parul creste daca este tuns regulat in fiecare luna varfurile tocite trebuie tunse si poti incerca samponul de la sabio pentru cresterea parului de pe site-ul www.sabiocosmetics.ro