Întrebare recomandată | Naturelle a întrebat:

Bunahappy Ceva solutii pentru cresterea parului?happy

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Depinde de tipul de par al fiecareia!
Eu de exemplu am firul foarte subtire si fragil, cu toate acestea am parul lung! Obsedata fiind ca-mi voi distruge firul de par, mai ales ca il vopseam des, mi-am fact un ritual al meu personal!
-In primul rand, nu il spal des, ci o data la 4-5 zile, chiar mai rar uneori!
-Il perii cu o perie din par natural, niciodata pieptene, care imi electrizeaza parul.
-Folosesc sampon ( cu care ma spal de 2 ori), obligatoriu balsam si o masca de par la 2 saptamani( deci tot rar).
-Folosesc un ser pentru varfuri despicate, din comert si la 3 luni tai foarte putin din varfuri!
- Tin parul cat mai mult legat, mai ales acasa! In coc strans la spate sau o coada, important sa fie legat! Dar niciodata noaptea, cand dorm!
-Nu folosesc feon sau placa, las parul sa se usuce natural si nu il indrept! De aceea il spal doar seara, peste noapte se usuca!
- Nu perii parul ud! Astept sa se usuce putin, apoi il perii putin lejer. Restul dimineata, cand este complet uscat!
Cam asta e! Nu am facut nimic extraordinar, nu am cumparat super-mega produse. Mi-am inteles doar parul( ce ii place si ce nu) si am avut grija sa nu il maltratez big grin

| Naturelle explică (pentru мιнαɛℓα36):

Multumesc happy si eu am parul uscat si firul slab, nu folosesc feonul (placa folosesc rar) mi-am mai si facut tot felul de tratamente dar cu toate acestea firele sunt vesnic despicate si creste enervant de greu straight face

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://bit.ly/YqIOzD

| mona a răspuns:

Uleiul de ricin

| LolaLollita a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte eficient... Macar o data pe saptamana aplica-l pe par. Nue scump.

| TheAce a răspuns:

Masca cu ulei de ricin e categoric varianta cea mai buna. Asta daca vorbim despre grabirea cresterii parului si nu despre faptul ca iti cade parul.

| CataC a răspuns:

Buna
Tuns mai rar?

| tofanlucian12 a răspuns:

O masca de par facuta cu ulei de ricin amestecat cu o lingurita de miere si doua lingurite de ulei de masline. se aplica pe par si se lasa 1h dupa care se clateste. bafta!

| MirabelaOana111 a răspuns:

Masca cu ulei de ricin... eu cei drept imi tai din varfuri prentru creste parul happy

| Ge0rgiana01 a răspuns:

Cea mai eficienta modalitate de a obtine frumusetea pe care ne-o dorim este aceea de a ne ocupa in mod constant de ea. Daca vrei ca parul sa faca parte din accesoriile forte ale frumusetii tale nu trebuie doar sa iti alegi o tunsoare si coafura potrivita ori culoarea vopselei de par, ci trebuie ca inainte de toate sa il ingrijesti, nimic nu este mai frumos decat aspectul sau sanatos.

Multe femei isi doresc un par lung si des care sa le confere senzualitate si feminitate. Insa odata scurtat la coafor se poate intampla ca acesta sa creasca atat de greu incat practic lungimea lui sa ramana constanta pentru ca, din cand in cand, mai trebuie sa fie tunse varfurile tocite care... abia crescusera. Sa nu mai punem la socoteaca ca parul mai si cade, rarindu-se. Probabil aveti tendinta de a incerca tot felul de produse profesioniste care, desi unele din ele dau rezultate, sunt insa foarte scumpe, sigur contin macar o substanta toxica si totodata nu vi le puteti permite in mod constant. De aceea va propunem cateva metode naturiste incercate de femei, metode care au dat rezultate atat in privinta cresterii parului cat si in regenerarea si indesirea lui.

| Cristina1618 a răspuns:

Tundel cand ii mare cum simti ca vrei sa te tunzi