| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua Am 10 zile de inarziere a ciclului menstrual nu am dureri de burta si nici de sani nu am greturi in schimb am o pofta nebuna de mancare, mi-am facut un test barza si a iesit negativ oare sa mai astept sa fac altul pot fi insarcinata. Astept un raspuns Va multumesc Mari 24ani

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 10 zile de intarziere, testul ar trebui sa fie concludent. Totusi, pentru certitudine, repeta-l peste doua zile din prima urina de dimineata. Dupa aceea, daca nu esti insarcinata, du-te repede la ginecolog. O intarziere de 10 zile in absenta sarcinii semnaleaza de obicei o problema serioasa care necesita investigatii urgent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ...ai putea sa faci inca un test barza peste o saptamana de la primul dar mai indicat ar fi sa mergi la un ginecolog. sau s-ar putea sa fie doar o dereglare a organismului

Răspuns utilizator avertizat