| Nicky29 a întrebat:

Buna ziua am fost operat de varicocel stang. A trecut deja 7 zile de la operatie oare este bine sa imi reincep activitatea sexuala si sa ma duc la plaja?

3 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Uite ce am gasit eu pe net: Timp de doua saptamani nu are voie sa faca activitati fizic obositoare, insa isi poate continua viata ca un om normal. Dupa cele 2 saptamani poate relua treptat activitatea sportiva, inclusiv antrenamentul de forta, dar numai dupa ce a fost la un control medical si a primit acordul chirurgului. Activitatea sexuala poate fi reluata la 1 saptamana dupa operatie.
Cred ca si la plaja poti sa mergi, pentru ca nu e o activitate care implica efort.

| metin2noobb a răspuns:

Frate da-mi si mie id tau de mess daca vrei sa imi raspunzi la niste intrebari(si eu o sa ma operez )

| metin2noobb a răspuns:

Poti sa-mi dai idul tau de mess, vreau sa te mai intreb cate ceva despre operatie(si eu urmeaza sa o fac) Mlutumesc anticipatwinking