| AnonimDoll93 a întrebat:

Buna ziua am o problema destul de urata..de 2 luni vb cu un baiat di Brasov ne-am cunoscut pe un chat apoi am vorbit la telefon pe skype dar in real nu ne-am vazut pentru ca eu stau la Constanta si cum inca nu am permis nu ne-am putut intalnii. Problema e ca aseara a vorbit cu fostul meu prieten si ala i-a spus ca l-am mintit cu cateve chestii (intr-adevar) iar acum nu ma mai crede nu mai vrea sa vorbeasca cu mine si sune ca relatia s-a incheiat definitiv, oricat i-am spsu ca imi pare rau nu vrea sa ma ierte. In tot timpul acesta cat am vorbit si ne-am vazut zilnic pe skype ne-am indragostit nebuneste unul de celalalt si am ajuns sa nu mai putem sta despartiti. De cand mi-a spus ca relatia s-a terminat ascult doar melodii triste plang intruna si aproape nu mai vad bine, mi-e si rau de la supararea asta, sunt dispusa sa las tot sa imi fac bagajul si sa plec la el dar imi e frica ca nu ma va mai accepta, ce sa mai fac ce sa ii mai spun sa ma ascutlte macar odata ce am de spus, va rog din suflet ajutati-ma pentru ca sunt diperata il iubesc prea mult si nu pot suporta ideea de al pierde definitiv.

P:S: el are 26 de ani eu 23.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ca el cauta un motiv sa iasa din relatie... unul serios.
Pentru ca vad ca numai tu erai dispusa la sacrificii, el doar le accepta.Ce vrea sa insemne "cum inca nu am permis nu ne-am putut intalnii"? El nu putea veni la Constanta? Eu zic ca putea, indiferent cat de ocupat era...
Gandeste putin mai la rece lucrurile, am senzatia ca doar tu te-ai indragostit nebuneste de el...si linisteste-te.
Si unui criminal ii dai a doua sansa, macar de curiozitate si tot ar fi trebuit sa te asculte, el insa s-a repezit sa anunte finalul, ti se pare normal?
Nu mai plange si nu mai suferi.
Am senzatia ca nu ai pentru cine...

| shadow72 a răspuns:

Dragoste nebuneasca pe skype.....suna interesant.

| sofisis a răspuns:

Da si pe el ce l-a mancat undeva sa vorbeasca cu fostul? Ma rog...
Daca de la atata lucru ti-a intors spatele, nu era atat de indragostit nebuneste de tine.
Nu stiu cu ce l-ai mintit dar toata lumea minte pe net...si in viata reala. Daca chiar te iubea (desi nu prea ai cum sa iubesti o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata) nu facea atata drama din asta. Se supara, iti cerea socoteala dar te ierta.
Pe de alta parte gandeste-te asa...intr-o "relatie" la distanta conteaza 150% increderea. Daca aia nu e...nu e relatie.
Nu ai ce sa faci decat sa nu mai stai sa asculti melodii tampite si sa iesi din casa si sa iti traiesti viata.

| YesViRginia a răspuns:

Baga id-ul meu de mess te rog foarte frumos. Id-ul este Mentaltut. Vreau sa vorbesc ceva cu tine.