| Rafybdq a întrebat:

Buna ziua, cat de igienic este sa lingi pasarica unei fete?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Exact la fel de igienic ca si suptul penisului, fiindca ambele organe au secretii, atat pasarica fetei, cat si penisul baiatului! dar exista o pregatire de bun simt inainte de inceperea partidei sexuale, care se face intotdeauna cu spalarea organelor cu apa calda si sapun si apoi folosirea prezervativelor, pe ele, ca sa nu-ti mai creeze repulsie sau contactul cu secretiile organelor.

dar pentru sexul oral exista prezervtaive care acopera oragnele, atat pentru femei cat si pentru barbati:

https://www.csid.ro/......-16286131/

https://www.emag.ro/search/prezervative+49+mm

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Perfect igienic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat pe cat de igienica e posesoarea pasaricii

| mihai69 a răspuns:

Depinde de păsărică; una e să lingă o rățușcă, alta dacă e struț...

| dullcat a răspuns:

La fel de igienic precum a linge carnatul unui baiat. Eu inca nu am auzit de fete care sa-si schimbe lenjeria intima la 3-4 zile, dar de baieti da.

Sper ca observi sarcasmul si iti dai seama cat de stupid suna intrebarea. Daca igiena partenerului sau partenerei este decenta, iar istoricul de boli sexuale e 0, nu ai de ce sa iti faci probleme.

| Sofer a răspuns:

E igienic atunci când e spălată zilnic.

| Hammurabi a răspuns:

Poate fi de la perfect igienic până la... dezastru ecologic. laughing
Pentru că nu există "unei fete" așa la modul general. Chestia asta n-o faci așa aiurea și aleatoriu cu cine nimerești, decât dacă ești puțin căzut în cap. laughing
Dar dacă e vorba de iubita ta stabilă sau de soția ta, asta e altceva.

| Fonk a răspuns:

Nui igienic deloc, cai o pasare turtita si desfacuta. La pl e igienic.

| Mda01 a răspuns:

Mda, ca sa fie safe trebuie sa îți fie persoana respectiva foarte apropiata, ca sa existe respect între voi si sa știi cam ce igienă are.

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Totul depinde de igiena fetei.

| justasking1 a răspuns:

O trimiti la analize ginecologice si vezi. nu dai limbi asa ca prostu

| Wallace a răspuns:

Ai dat de una care statea prost cu igiena? rolling on the floor

| rasica22 a răspuns:

Varul meu zice ca nu prea este