| MateiuCaragiale1 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o întrebare mai ciudata dar care ma framanta de ceva timp, eu pe pielea ce adăpostește capul penisului am niste bube mici si albe. Pot scapa de ele prin circumcizie? Dau funda

3 răspunsuri:
| IamJoKeR a răspuns:

Poate ai coșuri

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, stai linistit ca-i normal sa le ai, se numesc papule perlate.
Doar spala penisul ZILNIC cu apa calda si sapun si ai grija sa nu ramana depuneri albe pe el, care se intaresc, miros foarte urat si pot sa infecteze si sa irite penisul.
Acea depunere se cheama smegma si este indepartata usor prin spalare zilnica cu apa calda si sapun, pe tot penisul, inclusiv prin faldurile lui.

https://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene