caramela
Întrebare recomandată | caramela a întrebat:

Buna ziua tuturor:)
rasfoind presa, am dat peste un link destul de interesant in opinia mea, avand in vedere ca minorele isi incep la varsta frageda jocul erotismului si al sexualitatii.
atasez un link, poate vor citi si vor intelege ca nu e de gluma cu asa ceva la varsta frageda.
http://www.evz.ro/......60216.html
O zi buna tuturor:)

44 răspunsuri:
| diaadb a răspuns:

Da deja mi se pare de-a dreptul absurd. Pot fi foarte multe riscuri, este o joaca STUPIDA. chiar nu inteleg, ar trebui sa se faca ceva. Totusi 11 ani?! este o varsta frageda, o varsta unde ar trebui sa fi copil. Deja asta e o moda, un trend. Daca faci sex cat mai repede esti cool. Nu mi se pare normal...

caramela
| caramela explică (pentru BlueViP):

Bunahappy
foarte trist...straight face
cu toate ca statisticile sunt grave, nimeni nu ia atitudine.straight face

caramela
| caramela explică (pentru SaveTheNature):

Bunahappy
corect..foarte corect.dar sa stii ca mai conteaza si de copil.dar marea vinma o port parintii.
O zi bunahappy

caramela
| caramela explică (pentru Azµre):

Bunahappy
pai despre asta vorbim, numai ca pozele alea nu prea au ce cauta in aceasta discutiewinking
multumesc pentru raspuns
O zi frumoasa sa aihappy

caramela
| caramela explică (pentru Georgescu_Andrei_1990):

Bunahappy
fiecare gandeste in felul lui. daca asta e gandirea ta, o pot eu schimba? nu...
O zi bunahappy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să te faci cu creierul lor îngust!
Pentru ele sunt o concurență.
Pa, pa

| fuzzer a răspuns:

Frumos din partea ta ca incerci sa aduci la cunostina unora aceste subiecte de o importanta vitala, as spune eu.

Insa, daca 2 indivizi se hotarasc sa se "joace", indiferent de varsta lor, sa aiba si 10 ani, este strict problema lor, parintii chiar nu mai au ce face, acest fenomen cu sexualitatea este in floare, tine si de copil, sa se auto-educe, cand parintele i-a explicat multe lucruri, copilul trebuie sa aleaga.

Multi pot spune ca nu este normal asa ceva, dar chestia asta e de natura personala, si oricate mesaje s-ar pune pe TPU, efectiv, nu vor da rezultate.Caci, doar oamenii ce au capul pe umeri se uita, si chiar citesc mesajul respectiv, in rest, e doar de decor.

caramela
| caramela explică (pentru Legiuitoarea):

Bunahappy
multumesc pentru raspunshappy
poate daca ne-am implica mult mai mult, poate din cei 100 de minori care vor citi aceste link-uri, poate la 10-20 de minori tot le ramane ceva in cap..incercam si noi.
O zi frumoasa sa aihappy

caramela
| caramela explică (pentru fuzzer):

Bunahappy
multumesc pentru aprecierehappy
faza cu 2 indivizi este adevarata, ce vor ei sa faca e treaba lor, dar ca la 10 11 ani deja sa ai relatii sexuale, chiar este un dezastru, tocmai ca unii parinti nu se implica, lasa copilasul pe mana oricui, ei pleaca in afara granitei dupa munca si de copil cine are grija? rezultatul? unul dezastruos.
nu incerc sa ies in evidenta cu nimic, dar totusi poate unii din acesti minori vor citi si vor fi cu bagare de seama..si mult mai atenti
O zi bunahappy

| lulu21 a răspuns:

Deci eu nu sunt din Romania iar la mine in tara e cu totul altfel.Adescentii care si-au inceput viata sexuala sunt de la 14 ani si mai mult, multe fete nasc doar din cauza unui viol dar asa nu au fost cazuri ca o copila sa-si fi inceput viata sexuala la 11ani.

| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Eu zic că trebuie să fie +18 ani. Masturbarea aprobată și ca minore dar sexul cu un baiat inacceptabil. Mi se pare o crimă, un lucru grav happy.

caramela
| caramela explică (pentru IonutCG90):

Multumesc pentru raspunsul tau, asa gandim noi, si asa gandesc cei care au capul pe umeri.
Numai ca o parte din adolescenti au felul lor de a gandi.
Si partea proasta este ca iau partea sexului ca pe o competitie.
O zi bunahappy

| IonutCG90 a răspuns (pentru caramela):

Da, cunoscusem acum câțiva ani un cuplu foarte fericit soț și soție de prin Brăila, aveau împreună o fetiță frumoasă. Îmi povestea dânsa că ea l-a așteptat pe ALESUL și n-a întârziat să apară. Prima ei noapte de "amor" s-a epuizat pe când avea 21 ani! Îmi poveste un lucru absolut cotidian și îngrijorător și anume faptul că majoritatea fetelor(care cu siguranță nu vor fi niciodată FEMEI)îi spunea gen: "hai fată distrează-te, viața e scurtă, nu se merită să te păstrezi pentru nici unul, bărbații sunt porci" Și ea a ignorat cuvintele lor murdare și a avut de câștigat enormhappy. FEMEIE=Cuvânt sfânt, greu greu tot mai greu de atins în ziua de astăzi. Mersi la fel happy

| R0R0 a răspuns:

Interesant.
Nici eu nu sunt de acord cu aceste relatii