| lari67 a întrebat:

Ca si in celelalte intrebarii am tot vorbit despre acel baiat de care mi-a placut si imi mai place, dar are prietena. si cu toate ca a trecut timp, eu tot nu am reusit sa-l uit! mereu ma gandesc la el si la scoala nu ma pot concentra. si stiu ca nu merita, ca mai sunt baietii pe lume si asa. dar simt ceva altfel pentru el. chiar am inceput sa tin la el chiar foarte mult si nu-mi imaginez nici o zi fara a vorbi, cu toate ca am inceput sa nu mai vorbim. si cand vad lucruriile ce i le spune prietenei lui ma intreb de ce nu pot fii eu in locul ei? si totusi dupa cum am vazut cum decurge relatia lor, m-am gandit ca nu o sa dureze prea mult. si de aceea mi-e teama sa nu vina la mine dupa ce se desparte de ea. pentru ca imi va fi greu sa il refuz, pentru ca nu imi convine sa ne schimbe ca sosetele. si totusi vreau sa-l accept pentru ca tin la el. dar. nu stiu! mi-e teama. dar il plac. si imi doresc din rasputeri sa reusim sa fim impreuna. pentru ca inainte mai aveam sanse. se purta altfel cu mine si imi zicea ca "ma iubeste". dar acum nu stiu cum ma considera. si nu vreau sa-l pierd. ce sa fac? ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta. Spune-i tot ce simti. Ea va sti ce sa faca.

1 răspuns:
| blue23 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai mai multa voiinta de al uita, iar daca ar veni la tine sa va impacati, eu zic sa fii mai tare si sa-l refuzi, banuiesc ca el deja a observat ca-l simpatizezi si stie ca o sa fii la picioarele lui. Daca ati fost odata impreuna si v-ati despartit e clar ca nu va potriviti, tu doar te amagesti, iar el se distreaza.Stiu ca asta nu e raspunsul pe care il asteptai, dar eu asa asi face daca asi fi in locul tau, alegerea iti apartine, bafta!