| Rizer a întrebat:

Cand iti incepi viata sexuala pentru prima data ce ar trebui sa faci, si ce metode de contraceptive cel mai sigure ar trebui folosite? Sau de exemplu baiatul foloseste prezervativul si in momentul cand trebuie sa ejaculeze inceteaza actul sexual nu e mai sigur? Se poate rupe prezervativul in momentul ejacularii?(sau sa se sparga)?

5 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Tzupyka cea mai buna metoda de protejare este prezervativul te fereste de anumite boli.
Nu cred ca daca inceteaza sa ejaculeze ca sa nu se rupa prezervativul.nu cred ca e astathinking ...bineinteles ca poate sa se rupa, de aceea trebuie sa fie atent!

| dydy22 a răspuns:

Depinde si de calitatea prezervativului dar cel mai bine cu prezervativ

| Rizer explică:

M-am referit ca in momentul in care ejaculeaza sa inceteze actul sexual chiar daca el are prezervativ la asta m-am referit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosiţi prezervative de calitate: Loveplus sau Durex, este cea mai bună metodă contraceptivă dacă este mânuit corect.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Trebuie sa fii foarte atenta cand alegi prezervativele. Ia unele de calitate. Love Plus sunt niste mizerii si se rup foarte des. Oricum, nici cu prezervativul nu esti in siguranta.