| margareta a întrebat:

Cand ramai insarcinata, cu 10 zile inainte de ciclu sau cu 10 zile dupa ciclu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Zilele 12-16 ale ciclului, numarand din prima zi de sangerare.

54 răspunsuri:
| dalea a răspuns:

Fertilitatea maxima a unei femei este, dupa cum am citit eu, in ziua a paisprezecea.Binenteles ca depinde de fiecare organism in parte (atat in ceea ce priveste femeia cat si barbatul) de aceea se mai considera ca fertile 3-4 zile inainte si dupa aceasta zi.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu aproximativ 14 zile inainte de ciclu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 zile dupa ciclu

| moni a răspuns:

Eu am ramas cu 10 inainte de ciclu.

| cami_6226 a răspuns:

Din ziua in care iti vine ciclul numeri zece zile in care nu ramai insarcinata, iar urmatoarele 10 zile se ramane insarcinata, iar restul 10 zile nu ramai, asta este calendarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara as dori sa stiu daca sunt insarcinata nu am facut momentan nici un test in seara asta am observat ca imi curge un lichid roz spre rosu si menstruatia mi-a trecut cam acum 10 zile maxim si de obicei ma doare burta cand imi vine... va rog sa imi raspundeti cat mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net metoda calendarului si vei gasi raspunsul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa fi insarcinata daca tia venit ciclu va rog dati-mi un raspuns si am facut-o inainte cu 1 zi sa fiu bolnava?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zece dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 10 zile inainte si dupa, teoretic nu ramai insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 10 dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ambele perioade... dupa 10 zile de la trecerea menstruatie la femei se produce ovulatia.asa ca poti ramane insarcinata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zece inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca astea 10 zile de inainte si de dupa nu ramai.De ce nu iti faci un test de ovulatie ca sa stii exact?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ramai si inainte si dupa pentru ca e colul uterin este deschis...alina navodari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ramai insarcinata trebuie sa te **** cu barbatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 zile inainte si 10 dupahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potzi ramane insarcinata daca esti virgina si baiatul te a atins doar la intrare. poate raspunde cineva la intrebarea asta?:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prietena care are nevoie de ajutor, si nu prea ma pricep, asa ca apelez la voi. A facut`o ptr prima data cu prietenul ei, dar nu a durat decat 2-3 minute, caci s`a speriat, si s`au oprit, doar a dezvirginat`o. El nu s`a terminat deloc. A treia zi a luat postinor, si menstruatita i`a venit regulat. Nu are sane de sarcina nu ?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu sa stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna cu zece zile inainte si dupa ciclu nu ramai ti-o spun din propie experienta si teoretic dupa calendar, nu ai cum sa ramai...stai linistita. dupa a 10 zi intri in perioada de fertilitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare... pls ajutor. eu si prietena mea am facut sex neprotejat, nu am terminat in ea, dar dupa cateva zile ea are greturi dimineata si stare de voma.care ar putea fi explicatia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 10 zile inainte de ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane insarcinata daca esti virgina si baiatul te'a atins doar la intrare? daca poate cineva sa imi raspunda la intrebare sa o faca.multumesc anticipat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut sex acum o luna si cam 12 zile dupa ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca inainte de menstruatie.

| cris_6218 a răspuns:

Mi-a venit ciclu pe 26 luna trecuta si mie imi vine regulat la 28 de zile azi suntem in 24 si mie nu mi-a venit dar nu stiu cum se calculeaza 28 de zile din prima zi a ciclului sau din a 2? si pana la urma sunt sau nu mi-am facut un test si mi-a aparut o dunga roz clara si inca una dupa cateva sec dar foarte vaga...sunt sa nu ajutati-masad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu.